Konsultacijos

2020-12-31 Ar išklausius. Šiuos mokymus bus išduodami pažymėjimai


Sveiki, taip, išklausius šiuos mokymus yra išduodami pažymėjimai.

2020-05-15 Kaip derinate nuotolinį ir darbą darželyje?Ačiū


Sveiki, Darbą grupėje bei nuotoliu suderinti yra tikrai nelengva. Optimaliausias variantas mums yra vieną dieną per savaitę dirbti drauge su kita kolege ir tuo metu vesti nuotolines pamokėles vaikams, besimokantiems iš namų. Kitas variantas - viena auklėtoja, dirbant grupėje, atsakinga už vaikus grupėje, o kita, esanti namie, skiria laiko dirbti nuotoliu. Bet kuriuo atveju, nuotolinis darbas nėra vienos auklėtojos atsakomybė, tai turėtų būti komandinis darbas ir derinimasis.

2020-12-29 Kiek kartų Jūs susitikdavote gyvai?


„Katino dienelėse“ tėvai nusprendė, kad mes gyvai susitinkame du kartus savaitėje. Visa kita ugdomoji medžiaga buvo kiekvieną dieną siųsta, atlikta ir filmuota. Ką aš norėjau pasakyti dėl tu dviejų susitikimų, kad jeigu Jūs norite gyvai susitikti su vaikais, nedarykite daugiau negu dviejų susitikimų į dieną ir neilgiau negu 20 minučių.

2020-12-29 Kaip filmavote savo įrašus? Telefonu, kamera?


Aš asmeniškai filmavau telefonu. Kas yra svarbu filmuojat, tai reikia įjungti skrydžio režimą, kad nebūtų pranešimų ir niekas nepypsėtų. Prieš filmuojant paguldyti horizontaliai ir tik kai sufokusuoja viską pradėti filmuoti. Taip viena mokytoja filmavo ir kameros pagalba.

2020-12-30 Kokios programos pagalba darėte vaizdo įrašus?


Aš asmeniškai sujungiau tik vieną filmuką. Kai aš filmavau mokytojo darbo dieną, yra nuoroda, galėsite pasižiūrėti. Tai mano telefonas jau turėjo funkciją, kur galima buvo sujungti, redaguoti vaizdo įrašus, pagreitinti, palėtinti. KItas programas aš mėginau atsisiųsti į kompiuterį, bet neatradau programos, kuri patiktų, ar už kurią nereikėtų mokėti. Kai kurios mano kolegės naudojosi montavimo programomis, bet tikslių pavadinimų neprisimenu.

2020-12-30 Domina darbas su ankstyvojo amžiaus vaikais. Ką daryti, kai vaikai nekalba, o tėveliai sako, kad neturi laiko fotografuoti, filmuoti vaiko veiklos?


Iš tėvų mes neprašėme, kad jie filmuotų vaiko veiklą. Mes prašėmė, kad jie tik prisijungtų prie vaiko veiklų. Pačia veiklas filmavome mes patys. Kas norėjo, tas atsiuntė nuotraukas, ar video medžiagą, bet iš esmės mes neprašėme. Kai vaikai nekalba, tai su jaunesnio amžiaus vaikais ryto ratas trukdavo labai trumpai. Su mažesniais vaikais mokytojos stengdavosi labai kūrybingai sugalvoti, pavyzdžiui, jeigu jos kalbėdavo apie vandenį pasiimdavo į rankas stiklinę ir viską vaizdžiai rodydavo, visaip jį pilsdydavo. Įprastai būdavo daug dainų, pasisveikinimo daina, daug vaizdinės medžiagos.

2020-12-29 Kiek laiko skiriate minimum konkrečiai veiklai, ugdydami ankstyvojo amžiaus vaikus, mokyklinio amžiaus vaikus? Suprantu ugdymas vyksta visą dieną, bet visgi, jeigu galite konkretizuokite, ačiū.


Mūsų svarbiausios ugdomosios veiklos vykdavo rytais, vakarai būdavo tikrai vakaro ratas ir pasakų skaitymas. Vėliau yra vaikų laisvo žaidimo laikas. Mūsų ryto ratas vyresniems vaikams trunka nuo 20 iki 35 minučių, kartais užtrunka 40 minučių, jeigu ten vaikams labai įdomu ir mokytoja pasiruošė daug vaizdinės medžiagos. Iš tikrųjų viskas priklauso nuo vaikų susidomėjimo. Aišku yra buvę ir tokių momentų, jeigu vaikams neįdomu mes einame į lauką žaisti, arba, pavyzdžiui, jeigu iškrito pirmasis sniegas, tai mes nedarome nieko ir einame į lauką lipdyti sniego senį ir čiuožinėti. Ryto rato ugdomoji veikla trunka nuo 10 iki 20 minučių. Priešmokyklinukai pas mus ugdomi kartu su grupėmis nuo 3 metų, todėl mes jiems personalizuojam, diferencijuojam ryto rato medžiagą, ką jie turi atlikti. Pavyzdžiui, jei ant lentos užrašo data, dieną, koks yra metų laikas. Taip pat veiklas jie irgi atlieką su visais, bet, kaip ir sakiau, mes jiems veiklas diferencijuojam. Jiems yra skiriamos sudėtingiausios veiklos, pagal jų gėbėjimus. Jie užsiima įvairiom veiklom, taip pat kaip ir kiti jie pietauja, jeigu nori gali eiti ilsėti po pietų, bet, kaip ir dauguma jie dažniausiai nemiega.

2020-12-28 Šiuo metu darželiuose yra kontaktinis darbas su vaikais, ne nuotolinis. Ar privalome siųsti užduotis į namus, jei jis nelanko darželio šiuo metu dėl rekomendacijos nelankyti?


Tai čia toks suktas klausimas iš tikrųjų. Jūs turite pasitarti su savo darželio administracija. Mes pas save vis dar filmuojame ryto ratus. Ugdymas pas mus vis dar vyksta, visos klasės iš trijų padalinių jos dirba. Mes turime ryto ratą su vaikais ir „Facebook“ grupėje darome tiesioginę transliaciją. Taip pat turėjome ir žiemos šventę, viskas buvo filmuojama per tiesioginę transliaciją. Šiuo metu veiklų vaikams į namus tikrai nesiunčiame, bet jeigu nelankančių vaikų būtų daug tai tikrai svarstytume tokį variantą.

2021-02-10 Dirbu grupėje viena, Tiesiogiai grupėje su vaikais ir nuotoliniu. Kaip siūlytumėte organizuoti ugdymą šiuo atveju?


Jeigu Jūs dirbate viena su vaikais ir dar nuotoliniu būdu, tai aš Jus užjaučiu, nuoširdžiai. Realiai įmanoma tą padaryti. Žinoma priklauso ir koks yra vaikų skaičius. Aš irgi esu dirbusi viena klasėje. Ką aš darydavau, kai vaikai eina miegoti? Mes tiesiog įjungdavome muzika, kad jie atsipalaiduotų, o kai baigvadau skaityti pasaką, tada darydavau kopiuterinius dalykus. Iš tikrųjų tai siūlau, kad Jūs kalbėtumėtės su savo darželio, kad dudotų Jums į pagalbą kolegę arba vienas žmogus būtų atsakingas už nuotolinį ugdymą ir tiesiogiai klasėje nedirbtų. Aš siūlau prašyti pagalbos ir kad vienas žmogus būtų atsakingas už nuotolinį ugdymą darželyje.

2021-01-18 Dažnai tėveliai sakė, po pirmo karantino, kad jie turi laiko prisijungimams tik vakare arba pe išeigines. Vakare vaika au būna pavargę. Ką siūlytumėte daryti tokiu atveju?


Aš klausčiau kiekvienos šeimos atskiai, pavydžiui: „Su kuo Justė būna diena?“. Galbūt su seneliais, ar aukle, tuomet jū pašytumėte pagalbos, ar padaryti video, ką vaikas veikia. Filmuotos medžiagos iš anksčiau pagelbėdavo tėvams, aš net sakyčiau. Kai siuntė tėvai vaizdo įrašus mums, matėsi, kaip mes dainuojame ryto ratą ir vaikas dainuoja. Jeigu tėvai gali skirti laiko tik savaitgaliais, tai bent jau savaitgalį irgi yra gerai, du kartus padaryti, pasižiūrėti, kas vyksta su vaiku.

2021-02-09 Ar jungiatės su visa gupe vienu metu? Ar atskirai grupelėmis?


Taip, mūsų klasėje buvo 22 vaikai. Mes jungiames visa klase. Ėsme tame, jog nė karto nebuvo prisijungę absolučiai visi vaikai, nes vaikai buvo su seneliais, auklėmis, arba tėvai neturėjo galimybės įjungti būtent tą valandą susitikimo. Bet daugiau turėjome 15-16 vienu metu vaikų. Kuo daugiau - tuo linksmiau.

2020-12-28 Kiap dirba meninio ugdymo mokytoja? Kūno kultūra?


Mes neturime kūno kultūros mokytojos, mes sportuojame pačios. Mes filmuodavome, kaip reikia atlikti pratimus ir vaikai atlikdavo tuos pratimus. Taip pat turime šokių būrelį, kur šokio mokytoja filmuodavo savo pamoką, o vėliau siųsdavo ją vaikams. Muzikos mokytoja Donata susitikdavo su vaikais per Zoom platforma.

2020-12-21 Pirmo karantino metu gaudavome atgalinį ryšį tik iš 4-5 tėvelių. Kaip paskatinti tėvus, jei jie atsako, kad neturi laiko?


Tai čia, kaip ir kalbėjau. Vineose klasėse daugiau prisijungusių būdavo, kitose klasėse mažiau. Aš tikrai pasiūlyčiau paskambinti tėvams, nes kai paskambini jie jau yra priversti bendrauti tiesiogiai ir pasiklausti, kaip sekasi vaikams, nes yra ir tokių šeimų, kurie nesiunčia vaizdo įrašų, nuotraukų. Kartais nutinka ir taip, kai paskambina, kad papasakoja, kad žiūrėjo ryto ratą ir labai patiko. Jiegu gauname atgalinį ryšį iš 4-5 tėvelių, nebūtinai reiškia, kad kiti tėveliai to nedaro.

2020-12-21 Jūsų tarpautinis privatus darželis, kuriame dirba ir kitų tautybių darbuotojai?


Taip. Pas mus dirba kitų tautybių darbuotojai ir mes tuo labai didžiuojamės. Ir mes mylime ir saugome juos.

2020-12-21 Ar įstaigoje dirba pagalbos vaikui specialistai? Kaip jie organizavo veiklas?


Pirmojo karantino metu pačiame darželyje mes neturėjo pagalvos vaikui specialistų. Mes turime psichologę, kuriai skambina mokytojai, jeigu jiems kyla iššūkių su vaikais ir tada ji pataria, kaip dirbti su vaikais, kad tam tikra problema išsispręstų. Šiuo metu, nuo rugsėjo, mes turime logopedę, kuri dirba mūsų organizacijoje, yra mūsų bendruomenės narė. Šiuo metu ji dirba nuotoliniu būdu, ji turi savo tvarkaraštį ir jeigu vaikas yra namuose, jis prisijungia iš namų. Jeigu vaikas yra darželyje, tuomet yra bendradarbiaujama su mokytoja ir vaikas pasijungia iš darželio.

2020-12-21 Ar tėvai siųsdavo vaikų veiklų įrašus, nuotraukas? Jei siųsdavo tai kokiu būdu?


Viena kolegė rinkdavo visas nuotraukas. Tėvams būdavo duotas elektroninis paštas arba galėdavo siųsti per messengerį. Viena kolegė surinkdavo visas nuotraukas, įrašus, kuriuos gaudavo ir pasidalindavo visų klasių grupėse. Ką aš supratau, bendraudama telefonu su tėveliais, tai kad, jeigu neisunčia nuotraukų, ar įrašų, tai nereiškia, kad vaikai neatlieka užduočių.