Ikimokyklinukų ugdymas lauke: kaip prisijaukinti lauką

Jau 2017 m. spalio 1 d., Pučkorių g. 5, Vilnius

VšĮ Lauko darželis kviečia dalyvauti kvalifikacijos tobulinimo programos ciklo paskaitoje:

"Ikimokyklinukų ugdymas lauke: kaip prisijaukinti lauką".

Registruotis į paskaitą galima iki rugsėjo 28 d. (imtinai).


PROGRAMOS IŠSIDĖSTYMAS LAIKE, MOKYMŲ VIETOS, LEKTORIAI 

Atsižvelgiant į norinčiųjų dalyvauti poreikius, pranešame, kad registracija į pavienes programos paskaitas bus pradedama 2-3 savaitės prieš kiekvieną programos ciklo paskaitą atskirai!

 

Poreikis. Pasaulyje atliktais tyrimais jau įrodyta, kad vaikų buvimas lauke visą dieną ir ištisus metus daro teigiamą įtaką jų mokymuisi ir vystymuisi. Pagrindinės lauko pedagogikos idėjos remiasi vaikų sveikatinimu, laisvo žaidimo integravimu į kasdienį vaikų gyvenimą bei vaiko supažindinimu su jį supančia gamta ir jos dėsniais. Todėl visuomenei vis sąmoningiau suvokiant, kokią naudą vaiko vystymuisi duoda  ugdymas lauke, Lietuvoje pastebimas poreikis suteikti daugiau lauko pedagogikos žinių ikimokyklinio ugdymo pedagogams.

Programos tikslas – padėti ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogams įgyti teorinių lauko pedagogikos žinių bei praktinių įgūdžių, remiantis naujausių mokslinių tyrimų rezultatais ir sėkmingai Lietuvoje bei užsienyje dirbančių lauko darželių praktine patirtimi.

 

Paskaitos programa ir turinys:

9.30–10.00 REGISTRACIJA

10.00–13.00 (su kavos pertraukėle)

Lauko darželių samprata, kilmė, istorija.

Lauko darželių reikšmė vaikų vystymuisi ir raidai. Atliktų mokslinių tyrimų apžvalga.

Lauko darželiai Lietuvos kontekste. Sveikatos apsaugos ministro parengto projekto įteisinti lauko darželius perspektyvos.

13.00–13.30 PIETŪS

13.30–16.30 (su kavos pertraukėle)

Ekskursija po pirmąjį Lietuvoje lauko darželį.

Mokomasis-pažintinis žygis „Kaip prisijaukinti lauką?“

Europos lauko darželiai iš arti: Vokietija, Austrija, Estija, Švedija, Norvegija, Islandija, Čekija, Jungtinė Karalystė. Aplankytų Europos lauko darželių gerosios praktikos pavyzdžių pristatymas.

Lauko darželio pedagogo ir vaikų inventoriaus demonstracija.

16:30 Jūsų klausimai.

 

Paskaitos sandara. paskaitos trukmė 8 ak. val. (valandas sudaro: teorija, praktinės užduotys ir savarankiškas darbas).

Programos kalba – lietuvių kalba.

Vieta – VšĮ Lauko darželis, Pūčkorių g. 5, Vilnius.

Kaina (kvalifikacijos tobulinimo programos ciklo paskaitos kaina dalyviui): 57 EUR

Registruotis į paskaitą galima iki rugsėjo 28 d. (imtinai).

 

 

Vaikams reikia miško, upės, dangaus vietoje sienų ir suolų. Bet ar lauke gera tik žaisti, ar galima čia vaiką ugdyti? Kaip išmatuoti saugumo lauke ribas? Ar darželinukai, daug būnantys lauke, turi geresnį imunitetą? Ar gali būti, kad paskui jie geriau mokosi? Ar sveika lauke valgyti, miegoti?

VšĮ „Lauko darželis“ turi atsakymus į visus klausimus. Kviečiame į pirmąją kvalifikacijos tobulinimo programos ciklo paskaitą „Ikimokyklinukų ugdymas lauke: kaip prisijaukinti lauką“ (lekt. Žilvinas Karpis).

 

Žilvinas Karpis

Pirmojo Lauko darželio Lietuvoje įkūrėjas ir vadovas. Idėją miesto vaikus ugdyti parkuose, leidžiant jiems beveik visą dieną būti gamtoje, parsivežė iš Švedijos – ten dažnai lankydavosi komandiruočių metu. Kurį laiką nesėkmingai ieškojęs panašaus darželio Lietuvoje, nusprendė darbą skandinavų kapitalo įmonėje iškeisti į sveikesnę, kūrybiškesnę ateitį dviem savo vaikams.

Pradėjęs nuo kelių vaikų darželio Pavilnių regioniniame parke, greitai suprato, kad ugdymo gamtoje filosofija subūrė didelę šeimų bendruomenę. Taip atsirado Lauko darželio filialai Ąžuolyno parke Kaune ir Vingio parke sostinėje. Ieškodamas lauko pedagogikos ekspertų, kaupdamas teorines ir praktines žinias apie šią ugdymo sritį, Ž. Karpis išmaišė pusę Europos. Keliavo į Islandiją, Norvegiją, Švediją, Didžiąją Britaniją, apžiūrėjo netradicinius darželius Austrijoje, Čekijoje, Vokietijoje, Estijoje.

„Lauko darželis – pirmasis, drąsiausias lauko pedagogikos bandytojas, tai darantis visu pajėgumu ir iš esmės“, – sako lauko pedagogikos idėjos skleidėjas, skaitantis paskaitas, rengiantis seminarus, dažnai į Lietuvą pasikviečiantis šios srities žinovų iš užsienio.

Teigiamą šio netradicinio darželio poveikį pirmiausia pajuto jo įkūrėjo vaikai. Lauko darželio vadovui atrodo svarbu tyrinėti ugdymo lauke poveikį vaikams – taip gimsta auklėtojų apklausos apie žygiuose dalyvaujančių darželinukų fizinius bei emocinius pokyčius, bendradarbiavimas su šalies aukštojo mokslo įstaigomis, gamtininkais.

Lauko darželio komanda pamažu keičia ir valstybinių institucijų požiūrį į ugdymą lauke, pripažįstant jį naudingu auginant sveiką, laisvą, kūrybingą, savarankišką vaiką. Iš drąsios idėjos išaugęs darželis tampa matomas ir tarptautinėje bendruomenėje. Šių tikslų pasiekęs Ž. Karpis tikisi, kad ateityje lauko pedagogika bus įprasta ir valstybiniams darželiams.

Šiuo metu jis priklauso Lietuvos sveikuolių sąjungos valdybai, o savo baigtų mokslų sąraše turi dar ir kompozitoriaus diplomą.

 

 

Paskaitos dalyviai gaus kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimus.

Daugiau informacijos: el. paštu renginiai@laukodarzelis.lt arba tel.: + 37067831710. Organizatorius: VŠĮ Lauko darželis