Gabių vaikų atpažinimas, ugdymas ir patiriami sunkumai ikimokyklinio ugdymo įstaigose (6 ak. val.)

2 val 32 min +testai
Priskirti mokymą

Mokymo aktualumas:

Gabumai - daugialypis ir daug diskusijų tarp specialistų keliantis konstruktas. Iki šiol nesutariama dėl vieningo gabumų apibrėžimo, diskutuojama dėl gabumų prigimties ir sandaros, tačiau specialistai sutaria dėl vieno: nepastebint ir neugdant gabumų vaikas greičiausiai neįgyvendins savo potencialo ir susidurs su įvairiais sunkumais. Taigi svarbu gabumus kuo anksčiau pastebėti ir kuo anksčiau pradėti gabų vaiką ugdyti. Deja, ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogams dažnai stinga žinių apie gabumus ir sunkumus, su kuriais susiduria gabūs vaikai. Taigi šių mokymų tikslas yra supažindinti pedagogus su gabumų samprata, požymiais ikimokykliniame amžiuje, įvairiais gabių vaikų patiriamais sunkumais bei pateikti rekomendacijas ugdymui.

Šie mokymai skirti ikimokyklinio ugdymo pedagogams, psichologams ir kitiems specialistams, dirbantiems ikimokyklinio ugdymo įstaigose, bei visiems, besidomintiems gabių vaikų raida.

Mokymo nauda Jums: 

Mokymų dalyviai sužinos, kas yra gabumai ir kokie yra gabumų požymiai ikimokykliniame amžiuje, pagilins savo žinias apie gabių vaikų ugdymą. Svarbiausia, kad šių mokymų dalyviai susipažins su įvairiais gabių vaikų patiriamais elgesio, emociniais, bendravimo sunkumais, taip pat su „dvejopo išskirtinumo“ sąvoka – kai vaikas gabus vienoje ar keliose srityse, tačiau susiduria su sunkumais kitose srityse. Šių mokymų metu pateikiamos įvairios rekomendacijos, padėsiančios pedagogams dirbti su gabiais vaikais. 

Nagrinėjami klausimai:

  • Kas yra gabumai?
  • Kaip atpažįstami gabūs vaikai?
  • Ar įmanoma pastebėti gabumus kūdikystėje?
  • Kokiais požymiais išsiskiria gabūs ikimokyklinio amžiaus vaikai?
  • Su kokiais sunkumai susiduria gabūs vaikai darželyje?
  • Ar gali vaikas būti gabus vienoje srityje, bet turėti sunkumų kitose srityse?
  • Kokie iššūkiai laukia pedagogų, dirbančių su gabiais vaikais?
  • Kaip pedagogai gali padėti gabiems vaikams, patiriantiems sunkumų darželyje?
  • Kaip ugdyti gabius vaikus ikimokykliniame amžiuje? 

Priskirti mokymą

Mokymo turinys
Įžanga

Vertinimų komentarai
Giedrė
Labai profesionaliai paruoštas seminaras.

Sigita
Labai naudinga, konkrečiai ir su pavyzdžiais išdėstyta video programa. Mokymai tikrai labai naudingi netik pedagogams ir kt. specialistams, bet žinoma, ir besidomintiems tėvams. Ačiū.

Livija

Birute
Buvo labai įdomi ir naudinga informacija, ačiū.

Irmantė
Aiški informacija, yra ir pavyzdžių. Labiausiai patiko tai, kad buvo atskleista ne tik tai, kas yra gabus vaikas, bet kai jį pažinti, kokie galimi iššūkiai bei sunkumai, kas stabdo ir kas pakylėja vaiką. Gautą informaciją galima taikyti ne tik darželio pedagogų, bet ir mokyklos mokytojų veikloje.

Laimutė
Viskas aiškiai ir konkrečiai išdėstyta

Greta
Labai įdomu. Nors esu ne darželio auklėtoja, o mokytoja, tačiau man, dirbančiai su pradinukais, išgirsta medžiaga buvo nė kiek ne mažiau naudinga.

Inga
Labai naudingi mokymai.

Degesių
Ačiū, buvo naudinga

Garliavos
Ačiū už paskaitą su konkrečiais pavyzdžiais. Tikrai daug ką pritaikysiu savo darbe.

(5.00/10 balsai)

KOMENTARAI
10
PERŽIŪROS
493
kristina paradnike
LEKTORĖ

Psichologė, Gabiųjų ugdymo centro konsultantė, Vilniaus lopšelio-darželio „Pabiručiai“ psichologė, Mykolo Romerio universiteto psichologijos doktorantė 

pedagogas.lt

Pedagogas.lt - akredituotų video mokymų platforma.