KVIEČIAME Į PRAKTINIUS MOKYMUS

„Savivaldaus ugdymo praktinis pritaikymas darželinukams“

 

 

DĖMESIO! Mokymai perkelti į 2021 m. spalio 8 d.

 

Gerbiami ikimokyklinio ugdymo pedagogai, sveiki sugrįžę po vasaros! Tikimės, jog ji buvo nuostabi, įkvepianti naujoms mintims, kūrybai ir darbams. Ta proga Pedagogas.lt paruošė išskirtinių dovanų Jums: pats metas pažinti bei įvaldyti savivaldaus ikimokyklinukų mokymosi principą.

 

Netgi ikimokyklinio amžiaus vaikas jau nori, ir, svarbiausia, iš tiesų GALI būti maža atsakinga asmenybe, laisvai pasirenkančia savo mokymosi stilių, sau unikalius veikimo būdus. Tad pagrindinis klausimas toks: kaip padėti ikimokyklinio amžiaus vaikui išmokti veikti pačiam? Ar tai išvis įmanoma, kalbant apie ikimokyklinio amžiaus vaikus? Kokia yra reali tokio ugdymo nauda?


Savivaldus mokymasis – tai ikimokyklinuko gebėjimas įvaldyti tam tikrą pedagoginę sistemą, kurios dėka vaikas gali sėkmingai mokytis pats. Šis ugdymo procesas vaikui suteikia mokymosi pagrindus, išliekančius ir vėliau pritaikomus visą gyvenimą. Savivaldus mokymasis nėra tik momentinis veiksmas, kai vaikas bando išmokti teorinius naujo dalyko aspektus, o realus, praktinis naujų dalykų patyrimas. Ikimokyklinio ugdymo pedagogai ir tėveliai bendradarbiaudami kuria praktinę ugdymo sistemą, padedančią darželinukui mokytis pačiam: padeda susidaryti dienotvarkę, atsakingai priimti sprendimus, rasti pačius tinkamiausius būdus savarankiškam mokymuisi. 


Praktinių mokymų metu ne tik sužinosite, kaip iš tiesų atrodo savivaldus mokymasis ir kuo jis svarbus teoriniu aspektu, į ką vertėtų atkreipti dėmesį pradedant jį kurti, bet ir susipažinsite su praktiniu šio metodo pritaikymu darželyje: lektorės pateiks pavyzdžių, kaip efektyviai kurti darželinuko dienos ritmą, kaip įsivesti susitarimus, kaip į šį procesą įtraukti tėvelius.

 

Apie savivaldų ikimokyklinukų mokymąsi išsamiai papasakos Lietuvos pedagogų jau pamėgtos, ikimokyklinio ugdymo specialistės-praktikės Dovilė Leknickienė ir Vilė Černiuvienė, gyvų nuotolinių praktinių vasaros mokymų „Savivaldaus ugdymo praktinis pritaikymas darželinukams“ metu. 

 

 

Mokymų sudedamosios dalys ir temos:

 

1)  Kas yra savivaldus ikimokyklinukų mokymasis?
2)  Kaip taikyti savivaldų mokymąsi darželyje, namuose?
3)  Kaip įtraukti tėvelius į savivaldaus mokymosi procesą?
4)  Kokie yra pedagogo, tėvų, vaikų vaidmenys savivaldaus mokymosi procese?
5)  Į ką atkreipti dėmesį pedagogams, kuriant savivaldų mokymą(si)?

 


Ši kvalifikacijos kėlimo programa rengiama bendradarbiaujant su VšĮ Trakų švietimo centras (akreditacijos pažymėjimas Nr.092). Dalyviams išduodami 7 val. akredituoti kvalifikacijos kėlimo pažymėjimai pagal programą „Vertinimas, individualizavimas, diferencijavimas, ir savivaldus mokymasis ikimokykliniame ugdyme" (40 val. Kodas: 211001144).

 

Registracijos į renginį priimamos iki spalio 8 d., 11:00 val. 

 

 

LEKTORĖS
 

 

Dovilė Leknickienė

 

 

Vilė Černiuvienė

Mokymus veda Dovilė Leknickienė - Pedagogas.lt lektorė, ikimokyklinio ugdymo pedagogė praktikė, 7 metus dirbusi su įvairaus amžiaus vaikais nuo lopšelio iki priešmokyklinės grupės. Straipsnių „Rasite mane vaikuose“ bei „Vaikučiui metas į darželį: patarimai tėvams“ autorė. Lektorė, vedusi konferenciją „Darželis šiandien: sklandus darbas grupėse“, ilgalaikės programos „Patyriminis ugdymas darželyje“ autorė. 

 

 

 

 

 

Mokymus veda Vilė Černiuvienė - ikimokyklinio ugdymo vyr. mokytoja, turinti virš 30 metų patirtį su įvairiomis amžiaus grupėmis. Lektorė ruošia medžiagą seminarams, nuotoliniams kursams, straipsnius svetainei ikimokyklinis.lt. Metodinės knygelės – priemonės pedagogėms „Metų laikai“ autorė. Vedė seminarus Lazdijų, Ignalinos, Elektrėnų, Molėtų švietimo centruose, rengė nuotolinius kursus VšĮ „Švietimo tinklas“ su parengtomis nuotolinėmis mokymo programomis: „Šventės: jų organizavimo būdai, originalūs puošybos dekoravimo elementai“ ir „Mokomės linksmai, kūrybiškai ir išradingai“, parengė ir pristatė pranešimą „Kaip sudominti šiuolaikinį nenuoramą ir pasiekti maksimalų rezultatą“. Mokymo „Kaip sutramdyti šiuolaikinį nenuoramą ir pasiekti maksimalų rezultatą“ autorė. Dalyvauja konkursuose ir projektuose, taip savo darbą papildydama vis naujomis idėjomis bei inovacijomis.

 

 

Svarbi informacija registruojantis:
1. Grupę registruokite vienu metu. Atskirai daromos registracijos neapjungiamos.
2. Įveskite dalyvių el.paštus ir mob. tel. nr., nes renginio dieną prisijungimai bus siunčiami abiem būdais.
3. Jei nėra galimybės dalyvauti gyvai, nuotoliniu būdu, galima pasirinkti mokymų įrašą papildomai (pažymėti įrašo varnelės galimybę registruojantis) - įrašą bus galima peržiūrėti per 6 mėn. nuo renginio. 
4. Jei dalyvio mokestį apmoka įstaiga, galima apmokėti ir po renginio. Fizinių asmenų registracija patvirtinama tik gavus apmokėjimą.

5. Prašome atsakingai planuoti dalyvavimą, nes už renginius pinigai negrąžinami. Gali būti sudaromos sąlygos žiūrėti įrašą.
 

LAIKAS IR VIETA

2021 m. spalio 8 d., 13:00-15:00 val.


Internetu Jūsų įrenginyje

REGISTRACIJOS KAINA

1 dalyviui
12 EUR

4 ir daugiau dalyvių
9 EUR 12 EUR

*