Legendinė istorijos mokytoja Nijolė Baziukevičienė: „Aš ėjau keliu, kuriuo ir norėjau eiti“
Legendinė istorijos mokytoja Nijolė Baziukevičienė: „Aš ėjau keliu, kuriuo ir norėjau eiti“
Dokumentikos ciklas „Mano mokytojas“ tęsia pažintį su unikaliausiais Lietuvos pedagogais. Istorijos mokytoja Nijolė Baziukevičienė – įrodymas, kad net ir griežti mokytojai gali būti labai mylimi vaikų.
Nijolė Baziukevičienė, gyvenanti Mergalaukyje, mokyklai ir savo mokiniams paskyrė net 46 metus. Šiuo metu į pensiją jau išėjusi mokytoja pripažins, jog toks karjeros pasirinkimas buvo didžiausia jos svajonė nuo pat vaikystės.
„Aš pradėjau savo veiklą namuose vasaros metu. Susišaukdavau kaimynų vaikus ir žaisdavom, kad jie yra mano mokiniai. Pripirkdavau saldainių, tai jie sėdėdavo tol, kol būdavo saldainių, o kai jie pasibaigdavo – viską mesdavo ir pabėgdavo. O aš vis tiek taisydavau darbus ir kaupdavau pinigėlius, kad galėčiau vėl juos pakviesti“, – prisiminimais dalinsis Nijolė.
Besimokant Butrimonių vidurinėje mokykloje, Nijolei labai patiko chemijos pamokos ir ji nusprendė tapti chemijos mokytoja, tačiau, jos nuostabai, tėvams ši idėja visai nepatiko. Laidoje ji atskleis, kaip atrodė ašaromis pažymėti stojamieji egzaminai ir kaip situaciją išgelbėjo brolis.
„Kai pasisakiau tėvams apie svajonę, šeimoj kilo įtampa ir jie pasakė: „Tu mokeisi labai gerai, todėl turi būti daktare. O ką čia ta mokytoja...“. Toks buvo tėvų požiūris. Vėliau nuvežiau dokumentus į Kauno medicinos institutą, bet grįžau namo galvodama, kad tikrai nevažiuosiu laikyti egzaminų“, – sudėtingą laiką prisimins mokytoja.
Kol Nijolė braukė ašaras, egzaminai Vilniaus Pedagoginiame institute jau buvo pasibaigę ir buvo likusi vienintelė galimybė – stoti į pedagoginę mokyklą. Ji žinojo, kad jai nesvarbu kur – svarbu tapti mokytoja.
Sėkmingai pabaigusi studijas, moteris sugrįžo į Alytaus rajoną dėstyti istorijos ir anglų kalbos Parėčėnų mokykloje. Vėliau likimas mokinių pamiltą mokytoją nuvedė į Simno vidurinę mokyklą, kurioje ji dirbo net 28 metus. Čia buvo gerbiama, dirbo ir direktore, ir istorijos mokytoja, o jos pamokos buvo tiesiog sausakimšos.
„Mane ji pradėjo mokyti nuo dešimtos klasės, ir man tuo metu kažko tokio ir reikėjo – griežto, aiškias taisykles ir metodiką turinčio mokytojo. Iki tol man istorija buvo labiau apie pramogas, kompiuterinius žaidimus, filmus, o pas ją supratau, kad istorijos galima mokytis kaip rimto mokslo“, – pasakos buvęs Nijolės mokinys, Lietuvos laisvosios rinkos instituto ekspertas Leonardas Marcinkevičius.
Moteris puikiai paruošė valstybiniams egzaminams ir būrį būsimų advokatų, politologų bei mokytojų, kurie šiandien suvokia buvusių pamokų naudą dar geriau. Šiuo metu Simno gimnazijoje istorijos mokytoja dirbanti Vineta Dzeikauskienė atskleis, kodėl visada rinkdavosi sėdėti priekyje ir kokius iš Nijolės išmoktus metodus šiandien taiko savo darbe.
„Savo istorijos mokytoją prisimenu kaip labai reiklią ir griežtą, bet būtent dėl to mes jos klausydavome ir gerbėme. Aš ja visada žavėjausi ir man ji buvo autoritetas, koks turėtų būti mokytojas, kad sudomintų mokinį. Džiaugiuosi, jog pasekiau jos pėdomis ir šiandien galiu didžiuodamasi pasakyti, kad pati esu istorijos mokytoja“, – prisimins Vineta Dzeikauskienė
Laidoje sužinosite, už kokią netikėtą frazę mokytoja buvo apdovanota moksleivių ir kokią ypatingą staigmeną nusprendė padaryti buvę jos mokiniai Leonardas ir Vineta.
„Jeigu man dar jaunystėje būtų kas nors pasiūlęs gydytojo, inžinieriaus ar buhalterės diplomą, tai aš jo tikrai būčiau nekeitusi į pedagoginės mokyklos diplomą. Aš norėjau būti mokytoja ir man buvo gerai. Nesijaučiu kažkur kažką praradusi ar ne ten nuėjusi.. Aš ėjau keliu, kuriuo ir norėjau eiti“, – pokalbį užbaigs Nijolė Baziukevičienė.
Laidos mecenatas: advokatų kontora Glimstedt.
Žiūrėkite dokumentinę laidą „Mano mokytojas“ jau šį šeštadienį 16:30 per LRT PLIUS.
Kiti mokymai
Logopedas pataria: kaip ugdyti vaiko kalbą vasarą?
Individualių ugdymosi poreikių centras „Upės teka” toliau dalijasi ir pedagogams, ir tėvams labai aktualia ugdymo bei lavinimo infomacija, patarimais ir rekomendacijomis. Šįkart panagrinėsime, kaip vasarą lavinti vaikų kalbą. Nerimaujate, kad... Skaityti daugiauKuo svarbūs vaiko smulkiosios motorikos įgūdžiai ir kaip juos lavinti?
Individualių ugdymosi poreikių centras „Upės teka” toliau dalijasi tiek pedagogams, tiek ir tėvams itin naudinga infomacija, patarimais ir nemokamomis priemonėmis itin aktualiomis ugdymo bei lavinimo temomis. Šįkart panagrinėsime vaiko kasdienio... Skaityti daugiau