Dirbtinis intelektas švietime: Šiaulių miesto ir rajono mokytojų patirtys tarptautinėje stažuotėje Valensijoje
Naujienos
2025 m. liepos 01 d.
Dirbtinis intelektas švietime: Šiaulių miesto ir rajono mokytojų patirtys tarptautinėje stažuotėje Valensijoje

Birželio 23–27 dienomis Šiaulių rajono Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų progimnazijos ir Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos mokytojos dalyvavo pedagoginių darbuotojų kompetencijų tobulinimo stažuotėje Ispanijos mieste Valensijoje. Stažuotė vyko pagal tarptautinį projektą „Tęsk: ateik, tobulėk, prisidėk!“, kurio tikslas – skatinti mokytojų profesinį augimą, inovatyvų požiūrį į ugdymo procesą bei plėtoti skaitmenines kompetencijas.
Mokytojos dalyvavo kursuose tema „Dirbtinis intelektas mokytojams“, kuriuose buvo analizuojama DI integracijos į švietimą svarba, praktinis taikymas bei kylantys etiniai iššūkiai. Pedagogės susipažino su aktualiausiomis DI taikymo tendencijomis: nuo pagrindinių sąvokų ir rūšių iki praktinių sprendimų ugdymo procese. Kursų metu nagrinėta, kaip DI gali padėti kurti personalizuoto mokymosi sistemas, automatizuoti vertinimą, analizuoti mokinių mokymosi stilius ir skatinti kūrybiškumą pamokose per žaidybinimą bei interaktyvias veiklas. Buvo atliekamos praktinės užduotys, analizuojami skaitmeniniai įrankiai, kuriami pamokų planai ir vertinimo užduotys.
Stažuotės metu pedagogės bendravo su kolegomis iš Italijos, Vokietijos ir Airijos, aktyviai dalyvavo grupinėse diskusijose, kūrė individualius projektus, kuriuos pristatė kursų pabaigoje. Mokytojos taip pat lankėsi Colegio Pureza de María mokykloje, kuri ugdymą grindžia Universalaus mokymosi dizaino (UDL) principais. Šis požiūris siekia užtikrinti prieinamą, įtraukų švietimą visiems – atsižvelgiant į mokinių asmenines, socialines ir kultūrines aplinkybes, suteikiant lygias galimybes kiekvienam mokiniui.
Svarbu paminėti, kad stažuotę organizavo ESMOVIA – Ispanijoje, Valensijos mieste įsikūrusi mobilumo projektų organizacija, kuri specializuojasi „Erasmus+“ programos stažuočių ir profesinio tobulėjimo organizavime. ESMOVIA suteikia dalyviams visapusišką pagalbą – nuo kursų koordinavimo iki kultūrinės veiklos ir tarptautinio bendradarbiavimo skatinimo.
Šiuolaikinėje švietimo sistemoje vis aktualesnė tampa technologijų integracija į ugdymo procesą, ypač – dirbtinio intelekto (DI) taikymas. DI geba ne tik automatizuoti tam tikrus procesus, bet ir personalizuoti mokymą, optimizuoti mokinių pažangos stebėseną bei prisidėti prie įtraukaus ugdymo. Tinkamai naudojamas DI gali reikšmingai pagerinti mokymo kokybę, tačiau kartu kelia ir iššūkių, susijusių su etika, duomenų apsauga bei mokytojų kompetencijomis.
Įgyta tarptautinė patirtis, nauji DI įrankiai bei bendradarbiavimo ryšiai paskatino mokytojas dar aktyviau ieškoti inovatyvių ugdymo būdų, o jų patirtis taps vertingu indėliu mokyklų bendruomenėse.
Straipsnį parengė Šiaulių r. Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų progimnazijos informatikos mokytoja Jovita Petrauskienė, pradinių klasių mokytoja Daiva Mačiūnienė, Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos anglų kalbos mokytoja Gitana Petrušienė.
Kiti įrašai

Geroji patirtis
Matematika veikia: kūrybiškas mokymasis su STEAM
Kelmės „Kūlverstuko" lopšelio-darželio ikimokyklinio / priešmokyklinio ugdymo mokytoja Violeta Mišeikė dalijasi savo geraja patirtimi, kuri skirta ikimokyklinio / priešmokyklinio ugdymo vaikų matematinių gebėjimų gerinimui. Skaityti daugiau