Kaip tinkamai drausminti vaikus? konsultacijos | Pedagogas.lt

Kaip tinkamai drausminti vaikus?

Eglė Čibiraitė-Mištolienė
2020-12-01
Sveiki, norėjau paklausti, ką daryti tokiu atveju, kai vaikas elgiasi taip: ,,aš pirma norėjau nulipti nuo sofos, sėsk atgal ir man leisk pirmai"(priešingu atveju pradeda isterikuoti), ,,aš norėjau pirma nulipti laiptais", ,,aš pirma norėjau išlipti iš mašinos, lipk atgal ir leisk man pirmai" ir t.t. Ar nusileisti (gal toks amžiaus tarpsnis), ar priešingai, nenusileisti? Mergaitei 5 metai. Kartais jau tie norai peržiangia ribas ir jei kažkas ne taip, kaip ji sugalvojo prasideda didžiausios isterijos (susitarti niekaip nepavyksta, tiesiog užsiblokuoja ir bando pasiekti savo). Ir taip vyksta kasdien. Darželyje viskas gerai, kaip tik labai rami ir drausminga.
Jūratė Bortkevičienė
Sveiki. Jūsų vaikas, tokiais veiksmais siekia parodyti savo galią, arba kitaip tariant nori vadovauti šeimos taisyklėms. Tokiems vaikams labai svarbu yra aiškios ribos ir taisyklės bei jų laikymasis, net tuomet kai vaikas rėkia ar šaukia. Jei mergaitė supranta, kad rėkiant pasieks savo, ji pasirenka tokį bendravimo būdą. Geriausiai tokiais atvejais, kai vaikas isterikuoja, nenusileisti, bet ir nereaguoti į rėkimą. Tiesiog pasakyti “Aš jau išlipau, lipsi kartu?” ir ramiai be jokių moralų, palaukti. Jei po 5 min. isterija nesibaigia ir vaikas iš mašinos nelipa, galite suteikti jai pasirinkimą. “Tu turi galimybę eiti kartu arba likti mašinoje, aš grįšiu už 10 min.” svarbu parodyti pagarbą vaikui, tačiau nepataikauti. Kai vaikas pamato, kad tėvai nereaguoja į rėkimus, jie pradeda kalbėti. Tačiau kai vaikas nurimsta, labai svarbu skirti laiko pokalbiui, apie tai kaip jūs jaučiatės kai ji taip elgiasi, kaip norėtumėte, kad ji elgtųsi, paklausti jos, ko ji siekia tokiu elgesiu. Pokalbis neturi būti kaip moralas, jis turi būti kaip diskusija.
Brigita Stonienė
2020-12-01
Sveiki, Auginu pametinukus, jų žaidimas kartu beveik neįmanomas, pvz laidžia su lego ir dėl tos pačios detalės gali susimušti, nors lego yra visa didelė dėžė. Dažniausiai vyksta nuolatinis daiktų atiminėjimas vienas iš kito. (vaikams 2m. ir 3,5 m.)
Jūratė Bortkevičienė
Sveiki, tokiame amžiuje yra normalu, kad vaikai dar nemoka dalintis ir nori to ką turi kitas šalia esantis vaikas. Galite abiem paskirstyti po lygiai detalių, kad jie kiekvienas tūrėtų savo, o jei nori kito, turi paprašyti. Jei nepavyksta dalintis, galime patraukti visą dėžę ir pasakyti, kad galės toliau žaisti, kai abu dalinsis. Atkreipti dėmesį reikėtų ar vaikai tokiu savo elgesiu nekonkuruoja dėl tėvų dėmesio. Kartais, kai tėvai nebereaguoja į jų konfliktus vaikai pradeda bendradarbiauti, suprasdami, kad taip tėvų dėmesio negaus. O jei jūs sureaguosite į jų gražų žaidimą, vaikai gali pradėti demonstruoti gražų elgesį, tikėdamiesi tėvų dėmesio. Svarbu tėvų kantrybė ir meilė. Ir pamažu pamatysite, kaip jie išmoks žaisti kartu.