Lytiškumo ugdymas darželyje: praktinės situacijos už teorijos ribų

Dalintis

Mokymo dalių sąrašas

Įžanga

1/8

00:00:53

Lytiškumas man

2/8

00:06:50

Lytiškumo aspektai

3/8

00:01:27

Psichoseksualinė neurotipiškų vaikų raida

4/8

00:00:27

Psichoseksualinė neurotipiškų vaikų raida

00:01:16

0-2 m.

00:11:43

2-5 m.

Kaip atsiranda vaikai?

Apie 4-5m. Arba žino lytinių organų pavadinimus

00:01:34

Jeigu klausimas, o kaip ten atsirado arba o kaip tai atsitiko ar pan.

00:07:29

2-5 m.

00:12:50

5-8 m.

00:06:46

Globos namai „Užuovėja“

00:00:55

Svarbūs aspektai kalbantis su įvairiapusių raidos sutrikimų turinčiais vaikais

5/8

00:16:13

Klausimų - atsakymų sesija

6/8

00:17:03

Įvertinkite žiūrėtą mokymą

7/8

Pažyma

8/8

Mokymo medžiaga

Papildomai gaunate

  • Klausimai lektoriui

Informacija

 Kviečiame į PRAKTINIUS MOKYMUS „Lytiškumo ugdymas darželyje: praktinės situacijos už teorijos ribų“. Mokymai skirti ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo mokytojams, mokytojų padėjėjams, psichologams, kurie susiduria su sunkumais ir vis iškylančiais klausimais, kaip su mažamečiais kalbėtis apie lytiškumą. Į kainą įskaičiuotas mokymo įrašas. 

Vaikų lytiškumas – tai ne tik mažo žmogaus lytį apimantis klausimas. Kūno ir emocijų pažinimo ugdymas, kaip empatiškai būti šalia vaikų, jiems domintis ir „atrandant“ savo kūną, kaip elgtis skirtingose situacijose, kai darželinukai rodo kitiems arba patys ima tyrinėti save ar kitą – dar iki šios dienos darželio mokytojams tai yra tema, apaugusi mitais ir baimėmis. Suaugusieji turėtų suprasti, kad maži vaikai, o vėliau – jauni žmonės – su šiomis temomis gyvena kiekvieną dieną ir tai jiems yra taip pat natūralu, kaip skaitymas ar dainavimas. 

Kaip kalbėtis su mažais vaikais apie kūno vertingumą, jo priežiūrą ir pagarbą savo kūnui? Kaip vaikams paaiškinti, kodėl bet kam negalima demonstruoti savo nuogo kūno? Ką daryti, jeigu pamatome, kad vaikas darželyje masturbuojasi? Ką atsakyti, jeigu manęs klausia, iš kur atsiranda vaikai? Pripažinkite – tokie ir panašūs klausimai dažnai kyla ikimokyklinukus ugdantiems(-čioms) specialistams(-ėms). 

Seminaro dalyviai sužinos:

  • Kas yra lytiškumas ir kodėl jo nereikėtų bijoti;
  • Kokia yra psichoseksualinė vaikų raida ir kada verta sunerimti?
  • Kokias sąvokas vartoti ir kurių geriau vengti;

Po seminaro dalyviai gebės geriau suprasti plačią lytiškumo sąvoką, empatiškai atliepti vaikų poreikius bei kurti saugią aplinką mažiesiems.

Šis mokymas yra ilgalaikės programos „Priešmokyklinuko asmenybės ugdymas: komunikavimo, kultūrinė, kūrybiškumo, pažinimo, pilietiškumo, skaitmeninė, sveikos gyvensenos kompetencijos (40 val.)“ dalis. Ilgalaikės programos rengimą ir renginius organizuoja ir kvalifikacijos programą ruošia VšĮ Gyvenimo Universitetas LT (akreditacijos pažymos Nr. IVP-38).  Visi dalyviai gaus 5 val. KT pažymas.

Lektoriai

Lina Januškevičiūtė

Lina Januškevičiūtė

VšĮ „Įvairovės ir edukacijos namai“ mokymų trenerė, psichologė, turinti didelę patirtį darbo neformalaus ugdymo metodais.

Daugiau apie lektorių

Atsiliepimai