Probleminio vaikų su ASS elgesio valdymas konsultacijos | Pedagogas.lt

Probleminio vaikų su ASS elgesio valdymas

Reda
2020-12-31
Laba ryta.Noriu dalyvauti Jūsų mokymuose.Ar jie nemokami ir kada įvyks?Ačiū!
Pedagogas.lt Administracija
Sveiki, mokymai yra mokami, prieinami bet kada, nuoroda į visą mokymų kursą yra šio seminaro aprašyme.
Lina Medeišienė
2021-05-01
Vaikas nekalba (5m). Dažniausiai, reakcija į viską, be išimties riksmas.Poilsio metu juokiasi, dainuoja, kalba (tai nėra blogai, dienos metu būtų skatintina, bet tuo metu trukdo tiems, kurie ilsisi).Šiuo atveju dėmesio stokos nėra, kadangi su juo visuomet yra kažkas su juo. Ačiū
Dovilė Leknickienė
Laba diena, Vaikai, norime to ar ne, yra puikūs manipuliatoriai. Jie gudrauja ir mums nesuprantamai elgiasi, nekalba, ignoruoja, rėkia tada, kai negauna, ko nori, arba užduotis, kurią skiriame jiems tampa per sunki.Tokiu atveju siūlyčiau įsivesti motyvacinę sistemą - rinkti žetonus, pinigėlius ir pan., surinkus, pvz., tris burbuliukus, vaikas gauna minutei laiko norimą daiktą (žaislą ar pan.). Galite pasistatyti smėlio laikroduką, kad vaikas žinotų, kada jo apdovanojimas jau bus paimtas. Jeigu įtariate, kad vaikas galimai turi sutrikimų, nepabijokite savo nuogąstavimų išsakyti tėveliams. Sėkmės!
Lina Paleičikienė
2021-05-01
Dėl pavyzdžių teikimo atskirti vaiką,išvesti į kitą patalpą. Ar tai humaniška priemonė auklėjimui? Kaip tokį auklėjimo būdą paaiškinsite vaiko tėvams kad atskirėte vaiką(išvedėte kitur nuo grupės/klasės) kas tada atsakys už vaiko saugumo poreikius? Kas bus jei vaikas susižalos pats save? Kaip paaiškinsite įstaigos administracijai jei ji pamatys paliktą vaiką vieną streso būsenoje? Ačiū už atsakymus
Dovilė Leknickienė
Sveiki, kai kalba eina apie vaiko atskyrimą, atskyrimas vyksta siekiant užtikrinti tiek paties vaiko, tiek likusiųjų grupėje saugumą. Tačiau būtina pabrėžti, kad nei vaikai grupėje, nei izoliuotas vaikas nėra paliekami be priežiūros - jums turėtų padėti kolegė kita auklėtoja arba auklėtojos padėjėja. Nusiraminęs vaikas vėl gali grįžti į grupę. Vaiko izoliacija nėra tik atskyrimas dėl atskyrimo, tikrai būna situacijų, kada kyla grėsmių, tad toks būdas užtikrina saugumą, taip ir reiktų argumentuoti. Taip pav vaikas gali būti atskirtas ne iš grupės, bet iš veiklos - "tu negali dalyvauti veikloje, kurioje dalyvauja visi likusieji, nes trukdai, negali susikaupti", bet vaikas gali stebėti veiklą. Nusrimusį vaiką vėl pakviečiame įsitraukti.
Audronė Vaitkevičienė
2021-05-01
Kaip tėvams pasakyti jei matai kad vaikas turi tokių problemų, pvz kaip dėmesio vengimas.
Dovilė Leknickienė
Sveiki, Visų pirma, reiktų ne teigti tėvams kažką, o paklausti, kaip atrodo jiems, kokį jie vaiką mato, ar nepastebi nerimą keliančių ženklų. Jūs neturite teisės diagnozuoti, jei diagnozės nėra, bet nukreipti pas specialistus palaipsniui kalbant ir vis minint regimas problemas vertėtų. Tačiau, kad nebūtų atmetimo reakcijos, patarčiau visko iškart nesusakyti, kad tėvams nekiltų mintis :kur jūs buvote anksčiau, kodėl nieko nesakėte". KAlbant su tėvais nebijokite minėti, kad siekiame kokybiško ugdymo ir visokiariopos pagalbos, ypač svarbu padėti vaikui iki 6-7 metų, iki šio amžiaus galima padayti labai daug, o, kuo ilgiau problemą neigsime, tuo ilgiau mes vaikui nepadėsime.
Jūratė Petrauskienė
2021-05-01
Ką daryti, jei autistiškas vaikas bijo važiuoti autobusu, o į pažintines edukacijas reikia vykti?
Dovilė Leknickienė
Sveiki, Jei tik įmanoma, bandykite kalbėtis su vaiko tėveliais, ar jie pageidauja, kad vaikas važiuotų, ar nieko tokio, kad vaikas patiria tokį stresą, jeigu jie gali, kad važiuotų kartu, gal net asmeniniu transportu. Drauge viską galima išspręsti.
Asta Mauzienė
2021-05-01
Ką daryti kai vaikas nenori miegoti ir tukdo kitiems
Dovilė Leknickienė
Sveiki, Iš esmės viskas priklauso nuo Jūsų įstaigos politikos. Jeigu Jūs esate tos nuomonės, kad miegoti turi visi, reiktų pabandyti kalbėtis su vaikučiu ir tėveliais, kad yra poilsio metas ir vaikutis turi paiksįti. Jeigu vyrauja politika, kad vaikas gali nemiegoti, turėtumėte jį išvesti iš miegamojo ir užtikrinti tyrlią ir ramią jo veiklą.
Rasa Varkulevičienė
2024-06-26
Ar nuolatinis liūdesys yra priskiriamas prie pojūčių.