Geroji patirtis
2025 m. birželio 05 d.
CLIL raktas į Europą: kai mokomasi kalbos ir pilietiškumo vienu metu

2025 m. gegužės 12–17 dienomis Šiaulių „Santakos“ ugdymo centro specialioji pedagogė Andželika Jagminė ir anglų kalbos mokytoja Gražvydė Radavičienė dalyvavo tarptautiniuose kursuose „CLIL in Practice: Focus on the EU“ Briuselyje. Į kursus susirinko dalyviai / pedagogai iš Prancūzijos, Ispanijos, Graikijos, Libano ir Lietuvos.
Dalyviai aiškinosi, kaip sukurti įtraukiančią mokymosi aplinką ir pateikti informaciją apie Europos Sąjungą, jos istoriją, pagrindines ES institucijas – Europos Parlamentą, Europos Komisiją, Europos Vadovų Tarybą – visiems mokiniams suprantama forma. Mokymai skatino dalyvius būti kūrybiškiems, naudoti autentiškus šaltinius ir įtraukti tarpdalykinius ryšius. Kvalifikacijos tobulinimo kursuose pedagogai ne tik susipažino su CLIL metodu, bet ir praktiškai išbandė, kaip šis metodas gali būti taikomas ugdant mokinių kompetencijas apie demokratijos principus bei žmogaus teises.
CLIL metodas pasižymi tuo, kad mokomojo dalyko turinys pateikiamas integruotai su užsienio kalba, gilinant dalykinę kompetenciją ir lavinant užsienio kalbos įgūdžius. Kursų dalyviai išbandė, kaip taikant CLIL metodiką galima sudaryti pamokų planus, o pamokų temas perteikti per įvairias praktines veiklas: analizuojant atvejus, kuriant vaidmeninius žaidimus, rengiant debatus.
Tokios veiklos padeda mokiniams geriau suprasti žmogaus teisių svarbą ir skatina jų pilietinį įsitraukimą. CLIL metodo taikymas pamokų metu stiprina mokinių kritinį mąstymą, ugdo mokinių pilietiškumą ir skatina domėtis ne tik savo šalimi, bet ir platesniu europiniu kontekstu.
Dalyvavimas CLIL kursuose pedagogėms padėjo ne tik susipažinti su šiuolaikiniu mokymo metodu, bet ir suteikė vertingų žinių, kaip aktualiai, įtraukiančiai ir prasmingai perteikti ugdymo turinį apie Europos Sąjungą.
Straipsnio autorės: A. Jagminė ir G. Radavičienė.
Kiti įrašai

Naujienos
Mokymai Punsko Kovo 11-osios licėjuje: lietuvybės puoselėjimas per ugdymą ir bendrystę
Gegužės 26–30 dienomis Šiaulių „Santakos“ ugdymo centro istorijos mokytoja metodininkė Loreta Šedienė ir logopedė metodininkė Laima Žiedienė lankėsi Punsko Kovo 11-osios licėjuje (Lenkija), kur vedė mokymus pagal „Erasmus+“ programą. Punsko... Skaityti daugiau
Geroji patirtis
Traukiniais per Europą: kai kelionė tampa galimybe visiems
Dar viena Kauno šv. Roko mokyklos komanda leidosi į kelionę traukiniais. Mažiau galimybių turinčios mokinės ir jas lydėjusios mokytojos šių metų balandį–gegužę dalyvavo Europos Sąjungos programos „Erasmus+“ įtraukties veiksme ir... Skaityti daugiau