Metų mokytoja išrinkta Aurelija Vainoriūtė: „Dirbdama su specialiųjų poreikių turinčiais vaikais, išmokau džiaugtis mažais dalykais“ | Pedagogas.lt

Metų mokytoja išrinkta Aurelija Vainoriūtė: „Dirbdama su specialiųjų poreikių turinčiais vaikais, išmokau džiaugtis mažais dalykais“

Naujienos

2024 m. vasario 09 d.

Metų mokytoja išrinkta Aurelija Vainoriūtė: „Dirbdama su specialiųjų poreikių turinčiais vaikais, išmokau džiaugtis mažais dalykais“

Dalintis

Image

Jau šį šeštadienį dokumentikos ciklas „Mano mokytojas“ supažindins su dar viena ypatinga Lietuvos mokytoja. Vilniaus Sausio 13-osios progimnazijoje su specialiųjų poreikių vaikais dirbanti mokytoja Aurelija Vainoriūtė, pasak tėvelių, daro stebuklus.

Aurelija Vainoriūtė vaikystėje, kaip ir daugelis mergaičių, svajojo būti balerina, šokėja ar žurnaliste, tačiau viską pakeitė 12-oje klasėje netikėtai išbandyta mokytojo profesija. 

„Mano mokykloje buvo labai graži tradicija per mokytojų dieną pavaduoti mokytojus. Ir tą dieną aš tapau pradinukų mokytoja. Jeigu iki tol dar nežinojau, ką noriu studijuoti, tai po tos dienos vaikų meilės, džiaugsmo, krykštavimo ir atviručių, supratau, kad noriu rinktis pedagogikos kelią“, – apie karjeros kelio pradžią prisimins Aurelija. 

Įgijusi istorijos bakalauro laipsnį, Aurelija pabandė įsidarbinti istorijos mokytoja, tačiau niekur negalėjo gauti darbo. Kolegė jai pasiūlė dirbti administracijoje visai neseniai įkurtame socialiniame centre. Mokytoja papasakos, kaip atrodė pirmasis susidūrimas su specialiųjų ugdymosi poreikių turinčiais vaikais ir kodėl nusprendė sieti ateitį būtent su jais.  

„Puikiai pamenu, kaip man pasakė, jog ten yra specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų ir paklausė ar aš nebijosiu. O aš tada ir pagalvojau: „O kas gali būt baisaus?“.  Taigi jie yra tokie patys vaikai, tokie patys žmonės kaip ir mes, tik galbūt jiems reikia daugiau pagalbos negu mums“, – dalinsis mokytoja. 

Vėliau jaunos specialistės kelias vedė į Vilniaus Sausio 13-osios progimnaziją. Čia ji gavo pirmuosius auklėtinius – aštuonis berniukus. Dirbdama klasėje su specialių poreikių turinčiais vaikais, mokytoja Aurelija atidavė visą energiją ir su kiekvienu vaiku dirbo individualiai.

„Kiekvienam vaikui buvo atskiros užduotys, nes vieni vaikai sunkiai kalba, kiti su intelekto sutrikimais. Buvo labai įvairių mokinių ir ji prie kiekvieno rado priėjimą. Kiekvienas turėjo savo stalčiuką, tik jam skirtas užduotis, taisykles... Kuriems sunkiai sekėsi, su tais ji ir dirbdavo“, – pasakos Aurelijos auklėtinio mama Aliona Mikolajūnienė.

Vaikams baigus pradines klases, Aurelijai išsiskirti su savo pirmąja laida buvo per sunku, todėl šiandien ji yra savo pirmųjų auklėtinių klasės auklėtoja ir istorijos mokytoja. Mokinių tėvai negali atsidžiaugti mokytojos padarytu darbu ir milžiniškais vaikų pasiekimais. 

„Ji iš mūsų vaikų išspaudė viską, ką tik jie galėjo ir netgi daugiau. Pirmose vaiko klasėse aš pati negalvojau nei apie gimnaziją ar universitetą, o dabar jau planuoju. Vaikas, kuris trečioje klasėje nemokėjo skaityti, negalėjo net sujungti raidžių, dabar mokosi devintukais, dešimtukais“, – dalinsis Luko mama Aliona.

Aurelija Vainoriūtė 2023 metais buvo išrinkta Metų mokytoja. Tai yra didelė jos buvusių auklėtinių mamyčių dovana, kurios užpildė anketą. Laidoje mokytoja prisimins, kaip atrodė netikėta žinia apie apdovanojimą ir ką jai tai reiškia.

„Aurelija yra turbūt vienas iš nuostabiausių žmonių pasaulyje, nes ji yra labai nuoširdi ir paslaugi. Gali vakare rašyti jai žinutes, skambinti ir ji visą laiką sureaguos. Tai tikrai yra mokytoja iš didžiosios raidės. Norėčiau, kad būtų daug daugiau tokių mokytojų. Tada būtų ir vaikai laimingi, ir tėvai be galo patenkinti“, – dalinsis aštuntoko mama Kristina Griščenkienė. 

Laidos mecenatas: advokatų kontora Glimstedt.

Žiūrėkite dokumentinę laidą „Mano mokytojas“ jau šį šeštadienį 16:30 per LRT PLIUS.

Kiti mokymai