Muzikos mokytoja Ingrida Bučinskienė: „Mokytojo darbas – tai gyvenimo būdas, beprotiškas empatijos jausmas ir gebėjimas mokytis visą gyvenimą“ | Pedagogas.lt

Muzikos mokytoja Ingrida Bučinskienė: „Mokytojo darbas – tai gyvenimo būdas, beprotiškas empatijos jausmas ir gebėjimas mokytis visą gyvenimą“

Naujienos

2024 m. sausio 12 d.

Muzikos mokytoja Ingrida Bučinskienė: „Mokytojo darbas – tai gyvenimo būdas, beprotiškas empatijos jausmas ir gebėjimas mokytis visą gyvenimą“

Dalintis

Image

Dokumentikos ciklas „Mano mokytojas“ tęsia pasakojimą apie unikaliausius Lietuvos mokytojus. 36-erius metus mokiniams paskyrusi muzikos mokytoja Ingrida Bučinskienė iš Panevėžio rajono į darbą kasdien eina su šypsena. 

Muzikos mokytoja Ingrida daugelį metų dirbo Raguvos gimnazijoje, o šiandien ugdo vaikus Panevėžio rajone Velžio gimnazijoje. Laidoje ji atskleis, kodėl muzikos mokytojos profesija atėjo į jos gyvenimą tik gerų atsitiktinumų ir sutapimų dėka.

„Visuomenėje yra toks požiūris, kad muzikos pamokos yra tik poilsiui, nereikalingos. Iš tiesų muzikos pamokos duoda ne vien žinias, gebėjimą dainuoti ar groti. Juk vaikai ateina atsiskaityti – jie turi atsistoti prieš klasę, turėti tinkamą laikyseną, mokėti kontaktuoti akimis, bendrauti su žiūrovu. Dabar yra toks gyvenimas, kai turi mokėti save parduoti – mes to ir mokomės“, – pasakos Ingrida.

Nors mokykloje ji dirba jau ketvirtą dešimtį, tačiau vis dar nuolatos analizuoja savo pačios patirtis, kuomet pati buvo dar mokinė.

„Negalėtum dirbti mokytoju nesuprasdamas jaunimo, o juos supranti tik tada, kai prisimeni, koks tu buvai jų amžiaus. Aš jų amžiaus buvau tikrai ne dovanėlė... Prisimenu visas savo mintis, kai tave bara, kai kažkokį moralą skaito, ir tu mintyse bariesi, atsikalbinėji... Tai žinau, kad ir jiems taip yra – todėl stengiuosi moralizuot neužgaudama“, – sėkmės paslaptimis dalinsis mokytoja.

Moteris be galo džiaugiasi matydama savo darbo vaisius. Jos parengti moksleiviai tampa nugalėtojais ir laimi prizines vietas įvairiuose konkursuose, projektuose bei festivaliuose. Ingrida atskleis, jog labiausiai jos darbą įprasmina mokiniai, kurie taip pat pasirinko mokytojo kelią.

Viena tokių – buvusi Ingridos mokinė Kotryna Juškaitė. Po mokyklos ji nusprendė eiti savo svajonės link ir įstojo į Lietuvos Muzikos ir Teatro akademiją, o ją pabaigusi, sugrįžo dirbti mokytoja į Raguvą. Šiandien ji ne tik mokytojauja, bet ir Raguvos kultūros centre vadovauja dviem tautiniams ansambliams bei yra parengusi leidybai Raguvos krašto dainų rinkinį.

„Pabaigusi studijas gavau kvietimą sugrįžti į Raguvos gimnaziją. Iš pradžių bijojau, kad neturiu pakankamai patirties, kompetencijų, bet direktorei pavyko mane įtikinti. Jau antrus metus dirbu muzikos mokytoja ir stengiuosi įskiepyti vaikams meilę folklorui, tradicijoms ir lietuvių liaudies dainoms“, – apie mokytojo kelio pasirinkimą pasakos Kotryna Juškaitė.

Kita Ingridos mokinė – azerbaidžanietiško kraujo turinti atlikėja Andreja Arzimanova. Temperamentingas charakteris ir mokytojos Ingridos palaikymas, atvedė Andreją į populiarių televizijos projektų scenas ir pergales. Laidoje ji atskleis, kaip atrodė pirmasis pasirodymas prieš šeimą ir kodėl Ingrida buvo geriausia scenos partnerė.  

„Ingrida man asocijuojasi su žodžiu „mama“. Ji visada yra šalia, kai reikia padeda. Nuo pat mano vaikystės augome kartu ir tiek mes iš jos labai daug išmokome, tiek ji iš mūsų. Jeigu ne Ingridos pirmieji pastūmėjimai link muzikos, gal net nebūčiau pradėjusi dainuoti. Juk visada būna tos dvejonės – ar aš pakankamai gera, ar tikrai sugebėsiu, ar galiu tai padaryti... Ir su Ingridos palaikymu iki dabar jaučiuosi stipri ir nenugalima“, – atviraus Andreja.

Buvę Ingridos mokiniai nuolat aplanko auklėtoją ir muzikos mokytoją. Laidoje pamatysite, kokią netikėtą staigmeną Ingridai surengs buvusios mokinės Kotryna ir Andreja. 

„Raktas į vaikų širdis, ko gero, yra empatija. Mokytojo darbas nėra vien tik vesti pamoką ir mokyti savo dalyką. Mokytojo darbas yra labai plati sąvoka. Tai gyvenimo būdas, gebėjimas mokytis visą gyvenimą ir beprotiškas empatijos jausmas“, – laidą užbaigs Ingrida Bučinskienė.

Laidos mecenatas: advokatų kontora Glimstedt.

Rėmėjas: Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Žiūrėkite dokumentinę laidą „Mano mokytojas“ jau šį šeštadienį 16:00 per LRT PLIUS.

Kiti mokymai