Respublikiniam tautosakos ekranizacijos konkursui „Animuoju lietuvišką pasaką“ – penkeri metai
Geroji patirtis
2022 m. lapkričio 10 d.
Respublikiniam tautosakos ekranizacijos konkursui „Animuoju lietuvišką pasaką“ – penkeri metai
Jau penktąjį kartą Kauno tautinės kultūros centras organizuoja respublikinį tautosakos ekranizacijos konkursą „Animuoju lietuvišką pasaką”. Ne vienerius metus Lietuvos mokiniai nuosekliai domisi lietuvių etnine kultūra, mūsų tautosaka ir sukuria gražius, originalius kūrybinius darbus, derindami etnines ir šiuolaikines raiškos formas, apjungdami tautos ir asmeninius gebėjimus į bendrą kūrinį – animaciją.
Organizatoriams, dalyviams ir visiems animacijos mylėtojams šis konkursas – galimybė nerti į stebuklingą pasakų, sakmių, padavimų sūkurį ir kartu pajausti smagų, kartais juokingą, o kartais labai subtilų ir jautrų animacijos pasaulį. Per penkerius metus sulaukėme daugiau nei 500 dalyvių iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Garsas apie konkursą pasiekė net 24 pasaulio šalis. Viešo balsavimo metu už pamėgtus kūrinius balsavo iš Austrijos, Baltarusijos, Danijos, Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Italijos, Latvijos, Lenkijos, Kroatijos, Norvegijos, Olandijos, Slovėnijos, Švedijos, Ukrainos, Vokietijos, netgi iš Australijos, JAV, Kanados, Malaizijos, Belizo, Gajanos, Hondūro, Mauricijaus.
Konkursas – galimybė ekranizuoti lietuvių tautosaką
Šių metų konkursas prasidėjo dar balandį - vyko trijų dienų nemokami nuotoliniai mokymai konkurso dalyviams ir visiems, besidomintiems animacija. Jų metu buvo nuosekliai pristatyti lietuvių tradiciniai papročiai bei tautosaka, aptartos bendrosios animacijos taisyklės ir kūrimo principai.
Ekranizuodami lietuvių tautosaką triūsė net 68 mokiniai iš įvairiausių Lietuvos miestų ir miestelių. Ir štai, sulaukėme net 29 įvairiausių gražiausių animacinių filmukų: legendų, padavimų, sakmių, dainų, o daugiausia – pasakų. Konkurso darbai buvo vertinami atsižvelgiant į amžiaus grupes bei sukurtos animacijos etniškumą, idėjos ir atlikimo originalumą, įtaigumą, meninį pateikimą, estetiškumą, atlikimo technikos sudėtingumą ir išbaigtumą. Viešo balsavimo metu filmukus galėjo vertinti ir visi norintys. Džiaugiamės jų aktyvumu – sulaukėme daugiau nei 1600 balsų.
Projekto kūrybinė grupė nuoširdžiai dėkoja visiems respublikinio tautosakos ekranizacijos konkurso „Animuoju lietuvišką pasaką – 2022“ dalyviams, jų pedagogams, artimiesiems ir draugams, kurie balsavo ir padėjo mums išrinkti geriausius animacijų autorius ir sveikina konkurso nugalėtojus!
Tokie renginiai, kaip šis konkursas, turi tikslą – šviesti moksleivius, kad jie lietuvių papročių, tautosakos, grožį ir prasmę pajustų per meną, šiuolaikines technologijas ir išmoktų vertinti mūsų tautos per amžius sukauptą išmintį.
Kauno tautinės kultūros centro komanda dėkoja už ilgametį bendradarbiavimą, palaikymą ir įsteigtus vertingus apdovanojimus dėkojame mūsų partneriams: Klaipėdos rajono švietimo centrui, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutui, Kauno informacinių technologijų mokyklai bei kasmetiniams remėjams UAB „MeinArt“ studijai, informaciniam rėmėjui – „Kauno diena“.
Pamatyti animacinius filmukus galima Kauno tautinės kultūros centro svetainėje www.ktkc.lt
Rengėjas – Kauno tautinės kultūros centras
Projektą finansuoja – Lietuvos kultūros taryba
Partneriai:
Klaipėdos rajono švietimo centras
Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas
Kauno informacinių technologijų mokykla
UAB „MeinArt“
Kiti įrašai
Edukacinis bankas
Ugdomoji priemonė „Nertas arbatinukas – žalias Lietuvos namukas“
Kauno lopšelio-darželio „Linelis“ „Pelėdžiukų“ grupės mokytoja Dalia Tumėnienė sukūrė ugdomąją priemonę, kuri apkeliavo ir tebekeliauja po daug įstaigų. Tumėnienė drauge su Kauno lopšelių-darželių „Linelis“, „Svirnelis“, Utenos lopšelio-darželio „Želmenėlis“ bendruomenėmis rinko... Skaityti daugiau
Naujienos
Kaip vaikams ir paaugliams padėti pamilti knygas: ekspertai dalijasi patarimais
Kaip šiuolaikiniame ekranų pasaulyje užauginti knygas mėgstantį vaiką? Šis klausimas rūpi ne tik tėvams ir mokytojams, bet ir kultūros bendruomenei. „Metų knygos rinkimų 2025“ Vaikų ir paauglių knygų kategorijos komisija... Skaityti daugiau