Respublikinio Lietuvos vaikų ir moksleivių - lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų - konkurso „Tramtatulis-2023“ Kauno rato nugalėtojai

Naujienos

2023 m. balandžio 03 d.

Respublikinio Lietuvos vaikų ir moksleivių - lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų - konkurso „Tramtatulis-2023“ Kauno rato nugalėtojai

Dalintis

Image

2023 kovo 17 dieną Kauno tautinės kultūros centre vyko respublikinio Lietuvos vaikų ir moksleivių - lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų - konkurso „Tramtatulis-2023“ Kauno ratas. Šis konkursas skatina jaunąją kartą puoselėti lietuviškus papročius, primena folkloro grožį, nuo mažų dienų supažindina vaikus su dainomis  ir pasakomis, moko atrasti ir atskleisti savosios kultūros lobyną. Šiemet konkursas dedikuojamas Vilniaus – Lietuvos valstybės sostinės – 700 metų sukakčiai paminėti. 

Lietuvoje jau užfiksuotas praskridęs gandras, o mūsų tautosakoje yra sakoma, kad gandras ant savo uodegos parskraidina kielę, ir ji išspardo paskutinius ledus. Šio nuostabaus konkurso simbolis yra kielytė, nutupusi ne tik ant konkurso vėliavos, bet ir dovanų. 

Šių metų Kauno rate dalyvavo 58 jaunieji atlikėjai, kurie didelį dėmesį skyrė instrumentinei muzikai, pasakojamajai ir dainuojamajai tautosakai, ypač spalvingai ir turtingai lietuvių kalbai. Vertinimo komisija atrinko stipriausius, kurie toliau keliaus į paskutinį konkurso etapą. Nacionalinis ratas vyks balandžio 29-30 d. Kaune. 

Sveikiname Kauno rato nugalėtojus!

 

A grupė (3-6 m.) 

Laureatai:

Danielius Sabeckis, 5 m., Kauno lopšelis-darželis „Aušrinė“, paruošė Kazimiera Kasiulevičienė.

Sima Mažeikaitė, 6 m., Kauno lopšelis-darželis „Klumpelė“, paruošė Laima Kubilienė.

Birutė Čibirauskaitė, 6 m., Kauno tautinės kultūros centras, paruošė Beatričė Pikturnienė.

Diplomantai: 

Teodoras Mikulskis, 4 m., paruošė Kristina Kliucevičiūtė-Mikulskienė.

Sofija Mikulskytė, 6 m., paruošė Kristina Kliucevičiūtė-Mikulskienė.

Aurėja Klimkevičiūtė, 6 m., Kauno lopšelis-darželis „Spragtukas“, paruošė Asta Čistovienė.

 

B grupė (7-10 m.)

Laureatai:

Agnė Jachimavičiūtė, 10 m., Kauno 1-oji muzikos mokykla, paruošė Algirdas Kasperavičius

Aistė Adomaitytė, 8 m., Kauno 1-oji muzikos mokykla, paruošė Birutė Nemčinskienė

Diplomantai:

Danielius Sergejenko, 8 m., Kauno tautinės kultūros centras, paruošė Judita Einikytė

Raimondas Kasparavičius, 9 m., Gustė Butkutė, 9 m., Viltė Kliūčiūtė, 9 m., Kauno Pr. Mašioto pradinė mokykla, paruošė Aurelija Kazlauskaitė-Dičmanė

Milda Piečaitytė, 9 m., Kauno „Vyturio“ gimnazija, paruošė Rūta Fluturienė

Nojus Šneideraitis, 10 m., Kauno Aleksandro Stulginskio mokykla, paruošė Audra Noreikaitė

Oleksandra Leshchenko, 10 m., Kauno „Vyturio“ gimnazija, paruošė Rūta Fluturienė

 

C grupė (11-14 m.)

Laureatai:

Ieva Brimerytė, 11 m., Kauno 1-oji muzikos mokykla, paruošė Laimutė Stasė Proškutė.

Danielius Garnys, 11 m., Kauno 1-oji muzikos mokykla, paruošė Birutė Nemčinskienė.

Paulius Brimeris, 13 m., Ieva Brimerytė, 11 m., Guoda Stepšytė, 11 m., Vėjas Aleksiejūnas, 13 m., 

Urtė Danilevičiūtė, 11 m., Kamilė Kavaliauskaitė, 12 m., Kauno Palemono gimnazija, paruošė Ramunė Baniulienė.

Gustė Balniūtė, 12 m., Kauno 1-oji muzikos mokykla, Kauno Palemono gimnazijos folkloro ansamblis „Bitula“, paruošė Giedrė Ramunė Pečiulienė. 

Matas Kilikevičius, 12 m., Kauno tautinės kultūros centras, paruošė Lukas Jakubčionis.

Goda Birgiolaitė, 14 m., Ieva Brimerytė, 11 m., Meda Šriupšaitė, 12 m., Gustė Balniūtė, 12 m., Kauno 1-oji muzikos mokykla, Kauno Palemono gimnazijos folkloro ansamblis „Bitula“, paruošė Giedrė Ramunė Pečiulienė. 

Dovydas Paškevičius, 14 m., Adomas Paškevičius, 12 m., Milda Mackevičiūtė, 13 m., 

Mykolas Leonavičius, 12 m., Kauno tautinės kultūros centras, paruošė Vitas Ilekis, Lukas 

Jakubčionis, Justas Morkeliūnas. 

Paulius Brimeris, 13 m., Kauno 1-oji muzikos mokykla, paruošė Irena Vaitkevičiūtė. 

Povilas Balsevičius, 14 m., Kauno tautinės kultūros centras, paruošė Vitas Ilekis. 

Dovydas Paškevičius, 14 m., Kauno tautinės kultūros centras, paruošė Vitas Ilekis. 

Ieva Adomaitytė, 12 m., Danielius Garnys, 11 m., Luknė Varžinskaitė, 13 m., Kauno 1-oji muzikos mokykla, paruošė Birutė Nemčinskienė.

Diplomantai:

Gytis Varanauskas, 11 m., Kauno „Vyturio“ gimnazija, paruošė Algirdas Kasperavičius.

Mėja Šarakauskaitė, 12 m., Ieva Brimerytė, 11 m., Meda Šriupšaitė, 12 m., Kauno 1-oji muzikos mokykla, Kauno Palemono gimnazijos folkloro ansamblis „Bitula“, paruošė Giedrė Ramunė Pečiulienė.

Lavija Freidgeimaitė, 13 m., Kauno 1-oji muzikos mokykla, paruošė Birutė Nemčinskienė.

Gustas Glavickas, 14 m., Kauno tautinės kultūros centras, paruošė Justas Morkeliūnas. 

Rokas Kalaušis, Kauno 1-oji muzikos mokykla, paruošė Irena Vaitkevičiūtė. 

 

Mišri grupė C+D (11-19 m.)

Laureatai: 

Dovydas Korsakas, 15 m., Titas Glavickas, 17 m., Timotis Markevičius, 16 m., Kauno tautinės kultūros centras, paruošė Vitas Ilekis.

Povilas Balsevičius, 14 m., Joris Vaivilavičius, 16 m., Nedas Garalevičius, 16 m., Dovydas Korsakas, 15 m., Timotis Markevičius, 16 m., Kauno tautinės kultūros centras, paruošė Vitas Ilekis.

Diplomantai:

Povilas Balsevičius, 14 m., Dovydas Korsakas, 15 m., Kauno tautinės kultūros centras, paruošė Vitas Ilekis. 

 

D grupė (15-19 m.)

Laureatai: 

Justinas Janušas, 15 m., Kauno „Vyturio“ gimnazija, paruošė Algirdas Kasperavičius.

Matas Šinkūnas, 16 m., Kauno 1-oji muzikos mokykla, paruošė Algirdas Kasperavičius.

Diplomantai:

Arnas Koklevičius, 17 m., paruošė Vilius Marma. 

 



Straipsnio nuoroda: http://ktkc.lt/2023/03/17/31770/

Galerijos nuoroda: https://www.flickr.com/photos/[email protected]/albums/72177720306422462

Tramtatulis 2023 Kaunas Agr -foto gyte baltramonaityte (20).jpg 9.83 MB

Kiti įrašai