Šiaulių „Saulės“ pradinė mokykla vykdo tarptautinį Erasmus+ „Blue shirts green shorts“ projektą | Pedagogas.lt

Šiaulių „Saulės“ pradinė mokykla vykdo tarptautinį Erasmus+ „Blue shirts green shorts“ projektą

Geroji patirtis

2020 m. gruodžio 29 d.

Šiaulių „Saulės“ pradinė mokykla vykdo tarptautinį Erasmus+ „Blue shirts green shorts“ projektą

Dalintis

Image

Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos bendruomenė, įgyvendindama tarptautinį švietimo mainų fondo „Erasmus+“ projektą „Blue shirts green shorts“, kasdien patiria naujų išgyvenimų, atradimų, įdomių ir įsimintinų akimirkų, nes projektu siekiama sužadinti  mokinių domėjimąsi aplinkosaugos klausimais, motyvuoti mokinius kritiškai ir globaliai mąstyti, siekti mokinių aktyvumo ir įsitraukimo į ekologines veiklas. 

Projektą sudaro penkios pagrindinės dalys, kurias visos šalys partnerės – Lietuva, Ispanija, Italija, Slovėnija ir Turkija – siekia įgyvendinti. Tai Klimato kaita; Tarša; Energijos resursų mažėjimas, žaliavų perdirbimas; Miškų kirtimas, nykstančios rūšys ir Miesto planavimas ir tvarumas.

Šiaulių „Saulės“ pradinė mokykla yra šio projekto koordinatorė, todėl ne tik mokyklos bendruomenė aktyviai įsitraukė į projekto veiklų įgyvendinimą, bet ir sėkmingai savo idėjomis dalinasi su visomis šalimis. Džiaugiamės, kad šiuo visiems sunkiu laikotarpiu dėl COVID-19 pandemijos, mokyklai sėkmingai pavyko užmegzti draugiškus santykius su visomis šalimis partnerėmis. Kiekviena šalis nuotolinio susitikimo metu pristatė savo šalį, miestą (gyvenvietę), mokyklą, papasakojo apie savo šalies kultūrą, papročius, tradicijas ir sutarė tokius susitikimus organizuoti kartą per mėnesį. Džiugu tai, kad šiuo metu jau esame antrajame etape ir įgyvendiname projekto veiklos plano antrąją temą – „Klimato kaita“. Mokykloje kūrėme bendrą plakatą klimato kaitos tema, o savo klasėse mokiniai, apibendrindami šią temą, gamino žodžių, atspindinčių klimato kaitą korteles, kurias kiekviena klasė sudėliojo į vieną bendrą savo klasės plakatą. Kurdami plakatus vaikai ne tik gilino žinias klimato kaitos tema, bet ir tobulino anglų kalbos žinias. 

Kalėdos – tai laikotarpis, kai kiekvienas norime dalintis gerumu ir patys laukiame stebuklo, tikime paslaptimi ir norų išsipildymu... Šventinė nuotaika ir susitelkimas bendram tikslui šią savaitę apgaubė ir „Saulės“ pradinės mokyklos bendruomenę, kuri aktyviai įsiliejo į projekto tikslų įgyvendinimą, kuriant neįprastas Kalėdines eglutes. Mokykloje jaukiai suspindo pačios įvairiausios eglutės, pagamintos iš antrinių žaliavų. Kiekviena jų yra ypatinga, savita ir nepakartojama, paliesta kiekvieno širdies ir pačių nuoširdžiausių linkėjimų savo artimiesiems, šalia esančiam geriausiam draugui, mokytojui ir draugams iš Italijos, Turkijos, Ispanijos, Slovėnijos, kurie taip pat kūrė eglutes savo mokyklose. 

Šiuo metu Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos mokiniai drauge su anglų kalbos mokytoja ruošiasi nuotoliniam susitikimui su savo naujaisiais draugais, ketindami pasveikinti juos gražių artėjančių švenčių proga ir aptarti tolimesnes veiklas, kurias pradės įgyvendinti jau kitais, 2021 metais.  

 

Vilma Gapšienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Kiti mokymai