Startavo unikalus nuotolinių video mokymų projektas, skirtas pedagogams | Pedagogas.lt

Startavo unikalus nuotolinių video mokymų projektas, skirtas pedagogams

Naujienos

2014 m. spalio 29 d.

Startavo unikalus nuotolinių video mokymų projektas, skirtas pedagogams

Dalintis

Image

Daugeliui šalies organizacijų ir įstaigų darbuotojams tikrai žinomas terminas mokymasis visą gyvenimą. Tik skirtingų įstaigų darbuotojai naudoja ir skirtingus mokymosi metodus: vienų institucijų vadovai paruošia metinį planą, kuriame sužymi kvalifikacinius mokymus darbuotojams, kitų įstaigų darbuotojai tiesiog mokosi savarankiškai – ieško informacijos internete, skaito specialius vadovėlius, dalyvauja tradiciniuose seminaruose.

Nors daugelis žmonių yra pripratę dalyvauti auditorijose vykstančiuose seminaruose, Lietuvoje įsitvirtina naujas kvalifikacijos tobulinimo būdas – nuotoliniai video mokymai. Šiuolaikinių technologijų amžiuje sudėtinga save įsivaizduoti be elektroninio pašto, bevielio interneto ar internetinės bankininkystės, o interaktyvūs mokymai – tai viena iš perspektyvų švietimo sistemoje. „Tobulinant savo kvalifikaciją nuotoliniu būdu paprasčiau išvengti nereikalingų išlaidų kurui, apgyvendinimui. Tai ypač aktualu regionuose gyvenantiems pedagogams. Nuotoliniai video mokymai nenusileidžia savo kokybe tradiciniams mokymams: jie profesionaliai nufilmuoti, galima peržiūrėti patogiu laiku ir kartoti kelis kartus. Be to, juos peržiūrėjus ir teisingai atsakius į pateiktus klausimus yra galimybė gauti pažymėjimą“, - apie naują portalą pasakoja VšĮ „Gyvenimo universitetas“ direktorius Augutis Kučinskas.

Šis portalas skirtas mokyklose ir ikimokyklinėse įstaigose dirbantiems pedagogams, švietimo įstaigų administracijai. „Kituose portaluose taip pat siūloma mokytis nuotoliniu būdu, tačiau dažniausia tokiose svetainėse tiesiog pateikiama metodinė medžiaga ir suteikiama galimybė konsultuotis „Skype“ programa. Tuo tarpu www.pedagogas.lt orientuojasi į aukštos kokybės nuotolinius video mokymus: pateikiamas nufilmuotas video, kuriame lektorius veda paskaitą, greta rodomos skaidrės su metodine medžiaga. Mokymo turinys yra struktūruotas ir padalintas į temas bei potemes. Kitaip tariant, mokymo forma pateikta kaip video knyga, tad vartotojui lengva naviguoti mokymo turiniu“, - teigė A. Kučinskas.

Anot jo, projektas bendradarbiauja su akredituotomis institucijos, tokiomis kaip Mokyklų tobulinimo centras, Profesinių kompetencijų tobulinimo institutas, todėl išduodami pažymėjimai yra tinkami kvalifikacijos tobulinimui.

Kiti mokymai