Surask raidę ir sudėk pasirinktą žodį!

Geroji patirtis

2023 m. kovo 13 d.

Surask raidę ir sudėk pasirinktą žodį!

Dalintis

Image

Visų mūsų užduotis – mylėti žodžius ir branginti knygas. Lavinant kalbinius ir kitus gebėjimus svarbų vaidmenį atlieka knygos: jų vartymas, skaitymas. Mano sukurta metodinė priemonė „Surask raidę ir sudėk pasirinktą žodį“ skirta padėti vaikams „susidraugauti“  su raidėmis ir žodžiais. Žaidžiant su šia priemone ugdomas susikaupimas, lavinami jutikliai, rankų ir akių koordinacija, smulkioji motorika, bendravimas su bendraamžiais. Manau, kad tinkamai parinkta žaidybinė veikla skatina vaikų kalbos raidą, gebėjimą bendrauti. 

Ugdymo priemonė „Surask raidę ir sudėk pasirinktą žodį“: Kortelių ir kamštelių rinkinys, kuriuose rasite žodžius ir raides ant kamštelių.

Priemonės tikslas: skirta padėti vaikams „susidraugauti“ su raidėmis ir žodžiais per žaidimą.

Įgyvendinta ir rekomenduojama veikla:  pasirinkus norimas korteles su žodžiais, ieškoti reikalingų raidžių pasirinktam žodžiui sudėti. Žaidžiant su šia priemone vystosi: susikaupimas, rankų ir akių koordinacija, smulkioji motorika. Vaikai gali žaisti poromis, lenktyniaudami kas greičiau sudės žodį ar ras tinkamas raides. Taip pat paliekama galimybė įvairiems vaikų sumanymams, kaip panaudoti priemonę kūrybiškai. Tinkamai pasirinkta veikla skatina kalbos raidą, gebėjimą bendrauti.

Autorė: ikimokyklinio ugdymo vyr. mokytoja Daiva Šulcienė.

Kiti įrašai