Tarptautinės kompiuterinių atvirukų parodos konkurso ,,Vienas žodis - Lietuva!“ akimirkos | Pedagogas.lt

Tarptautinės kompiuterinių atvirukų parodos konkurso ,,Vienas žodis - Lietuva!“ akimirkos

Geroji patirtis

2023 m. kovo 13 d.

Tarptautinės kompiuterinių atvirukų parodos konkurso ,,Vienas žodis - Lietuva!“ akimirkos

Dalintis

Image

Kiekvienam iš mūsų patys brangiausi žodžiai yra Šeima ir gimtinė Lietuva. Nuo mažų dienų mes mokomės savo gimtąją kalbą, klausomės pasakų, kurias mums seka tėveliai vakarais, užmiegame niūniuodami lopšinę. Jau lankydami darželį išmokstame savo gimtosios šalies vėliavos spalvas ir mokomės giedoti tautišką giesmę. Mums svarbi mūsų šalies istorija, protėvių pasakojimai apie pilis ir piliakalnius, įdomios sakmės ir padavimai, kurių dėka susipažįstame su lietuvių tautosaka. Tik perduodami visa tai karta iš kartos mes išsaugosime savo gimtąją kalbą. 

Ugdydami patriotiškumą ir norėdami, kad mokiniai domėtųsi savo gimtuoju kraštu ir Lietuvos istorija, Vilniaus ,,Spindulio“  progimnazija ir Kretingos Marijos Tiškevičiūtės mokykla,  jau antri metai skatina mokinius dalyvauti Tarptautinėje kompiuterinių atvirukų parodoje konkurse ,,Vienas žodis – Lietuva“. Šio konkurso metu, mokiniai tyrinėja miestų ir miestelių istorijas, susipažįsta su kitų miestų herbais, kuria koliažus, nagrinėja lietuvių tautinius drabužius, plėtoja informacinių technologijų pažinimą. 

Šiais metai Tarptautinės parodos konkurso ,,Vienas žodis – Lietuva“ partneriais etwinning erdvėje tapo Turkija. Prisijungė net šešios Turkijos mokyklos. Jie domėjosi mūsų šalies istorija, supažindimo savo šalies mokinius su Lietuvoje augančiu Stelmužės ąžuolu, Trakų ir Gedimino pilimis. 

Norime pasidžiaugti, kad parodoje – konkurse dalyvavo 115 mokinių iš įvairių Lietuvos kampelių. Daugelyje darbelių plevėsavo Lietuvos vėliava, Gedimino pilis, Televizijos bokštas ir kitos labai svarbios Lietuvai vietovės.

Labai sunku buvo išrinkti nugalėtojus, nes visų darbeliai labai kūrybiški, panaudota įvairi kompiuterinė technika, tiek paint, scratch,  ....    Daugelis mokyklų dalyvauja Vedlių programoje, kurios metu pradinių klasių mokytojos ir mokiniai mokosi informatikos savo kasdienėse pamokose, o vėliau tai panaudoja dalyvaujant kompiuteriniuose konkursuose.

1-2 klasių prizininkais tapo -  Adomas Macijauskasiš Ukmergės meno mokyklos Želvos filialo dailės skyriaus, užėmęs 1 vietą, Nojus Kiškys  iš Kretingos M.Tiškevičiūtės mokyklos užėmęs 2 vietą ir Aida Kupčiūnaitė iš Kalvarijos sav. Jungėnų pagrindinės mokyklos tapusi 3 vietos nugalėtoja.

3-4 klasių pirmos vietos laimėtoja tapo Milda Ieva Ramoškaitė iš Ukmergės r. Želvos gimnazijos, savo darbelyje pavaizdavus nuostabią Lietuvos gamtą ir lietuvaitę su tautiniai rūbais, antrą vietą užėmė - Gabija Zubaitė iš Skuodo Bartuvos progimnazijos ir trečios vietos laimėtojas - Arijus Buračas iš Kauno ,,Vyturio gimnazijos.

Pirmų vietų laimėtojams mūsų pratneriai skyrė puikius prizus. Vienas iš jų tai nemokamas apsilankymas Palangos gintaro muziejuje ir antras prizas -  nemokamas apsilankymas Kretingos muziejuje bei Žiemos sode. Antrų vietų laimėtojai bus apdovanoti atminimo dovanėlėmis ir diplomais, o likusieji dalyviai – padėkos raštais.

Džiaugiamės, kad kiekvienais metais dalyvių daugėja, mokinių kompiuterinis raštingumas tobulėja. Dėkojame visiems dalyviams ir juos paruošusiems mokytojams ir tikimės susitikti šiame konkurse kitais metais.

Adomas Macijauskas, 2 kl, Ukmergės meno mokykla.jpg 157.67 KB
Adomas Macijauskas, 2 kl, Ukmergės meno mokykla
Aida Kupčiūnaitė 1 kl..png 117.9 KB
Aida Kupčiūnaitė, 1 klasė
Arijaus Buraco 3 kl..jpg 206.24 KB

Arijus Buracas, 3 klasė

Mildos Ievos Ramoškaitės 4 kl..jpg 171.59 KB

Milda Ieva Ramoškaitė, 4 klasė

Nojus Kiškys 2b klasė.png 143.72 KB

Nojus Kiškys, 2b klasė

Gabija Zubaitė 4 kl. .jpg 168.91 KB
Gabija Zubaitė, 4 klasė

Kiti mokymai