Tėvelių įtraukimas į ugdomąsias veiklas | Pedagogas.lt

Tėvelių įtraukimas į ugdomąsias veiklas

Geroji patirtis

2024 m. lapkričio 16 d.

Tėvelių įtraukimas į ugdomąsias veiklas

Dalintis

Image

Priešmokyklinio amžiaus vaikai yra smalsūs, besidomintys visuomeniniu gyvenimu ir juos supančia aplinka. Savo žaidimų metu vaikai mėgsta imituoti įvairias profesijas, jiems svarbius žmones ar gyvenimo įvykius. Siekiant plėsti  bendradarbiavimą tarp įstaigos ir tėvų, „Liūtukų“ grupės ugdytinių tėvai buvo kviečiami pristatyti savo profesijas arba pravesti užsiėmimus pasirinkta tema.

1 susitikimas. „Ką reiškia Bonjour?“ Grupėje apsilankė Elzės mama, prancūzų kalbos mokytoja Asta su savo asistente Coline iš Prancūzijos. Pradžioje užsiėmimo mokytoja ir Coline ištarė vieną žodį „Bonjour“ ir paklausė, ką gi šis žodis reiškia? Vaikai bandė įvardinti žodžio reikšmę ir jiems pavyko: atėjus visi mandagiai pasisveikina, tad žodis „Bonjour“ lietuviškai reiškia „Labas“.

Vaikai noriai dalyvavo užsiėmime, klausėsi, kaip skamba prancūzų kalbos abėcėlė, atkartojo raidžių tarimą, lygino kuo ji skiriasi nuo lietuvių kalbos abėcėlės. Vaikams buvo smalsu išgirsti, kaip skamba prancūzų kalba, ir jie bandė patys prancūziškai pakartoti prisistatytmo frazes: „Aš vardu...“, „Man yra 5–6 metai“.

2 susitikimas. „Pažintis su mikroskopu“. Kitas užsiėmimas buvo skirtas biologijos mokslams. Svečiuose buvo Fedir mama Liudmila, kuri vaikus supažindino su mažuoju vabaliukų pasauliu. Vaikai turėjo galimybę pro mikroskopą stebėti, kaip atrodo padidinti įvairūs vabaliukai, kokia yra jų kūno sandara, skaičiavo, kiek kojų turi skirtingi vabalai. Diskutavo, ko iš arti nemato žmogaus akys ir kam reikalingas mikroskopas. Vaikai galėjo patys paliesti ir iš arčiau apžiūrėti sudžiūvusių jūros žvaigždžių ir koralų struktūrą. O įdomiausia vaikams buvo preparatai kolbose su įvairiais eksponatais: rykliu, kirmėlytėmis, jūrų ežiuku, varle, vorais.

3 susitikimas. „Kaip smagiai švęsti gimtadienius?“. Gimtadienis neatsiejamas mūsų gyvenimo įvykis, kuris ateina kartą per metus pas visus – tiek mažus, tiek didelius. O vaikai gimtadienio ypač laukia. Tad Rūtos mama Aistė paruošė nuostabią gimtadienio šventę, kuri prasidėjo pasaka „Kaip kiškis mokėsi drąsos“. Pasakos skaitymui buvo naudojamos vizualinės, sensorinės ir taktilinės priemonės, kurios vaikams suteikė galimybę teksto prasmę suvokti per penkis pagrindinius pojūčius.

O kaip gi gimtadienis be žaidimų? Vaikai, susiskirstę komandomis, dalyvavo judriose estafetėse, kur atliko įvairias užduotis. Pirmoji užduotis buvo kamuoliukų ridenimas pro kliūtis. Antrosios užduoties metu reikėjo iš popierinių puodelių pastatyti pilį arba ją išardyti. O trečioji užduotis buvo pakankamai lengva, bet kartu ir sudėtinga. Lengva, nes reikėjo atrinkti ir į dėžutes sudėti spalvotus kamštelius pagal spalvas. Sudėtinga, nes užduotį atlikti reikėjo vieną ranką laikant už nugaros, o vaikai taip norėjo užduotį atlikti greičiau ir abiem rankomis.

4 susitikimas. „Kaip veikia telefonas ir kompiuteris?“. Supažindinti vaikus su savo darbu į grupę atvyko Ąžuolo tėtis Deividas, kuris vaikams pristatė kompiuterių ir telefonų atsiradimo istoriją, parodė, kaip atrodė pirmieji kompiuteriai ir telefonai. Vaikai lygino, kuo jie skiriasi nuo dabartinių, ieškojo panašumų ir skirtumų. Sužinojo, kaip veikia internetinis ryšys ir kodėl mes galime telefonu šnekėti su kitais asmenimis. Vaikai naudojosi ausinėmis, bandė kompiuterio klaviatūroje surasti raides ir parašyti savo vardą ar pasirinktus žodžius.

5 susitikimas. „Geologiniai tyrimai“. Motiejaus mama Agnė vaikams pristatė savo darbo ypatumus ir supažindino su jos atliekamais geologiniais tyrimais. Vaikai sužinojo, kas tai yra ir kokiu tikslu jie yra atliekami. Išmaniojoje lentoje stebėjo filmuotą medžiagą, kaip ir kokiais prietaisais yra imami žemės mėginiai, kaip atliekami laboratoriniai tyrimai. Vaikai turėjo galimybę tyrinėti ir palyginti skirtingas grunto fizines savybes, susipažino su laboratorijoje reikalingais darbo įrankiais. Kiekvienas praktiškai išbandė, kaip reikia atskirti grunto mėginius tyrimams.

Visuose užsiėmimuose vaikai buvo įsitraukią į veiklas, noriai tyrinėjo, klausėsi ir patys klausinėjo, skubėjo išbandyti naujus siūlomus užsiėmimus. Tėvų dalyvavimas vaikų grupės gyvenime yra be galo svarbus ir suteikia vaikams daug džiaugsmo, teigiamų emocijų ir galimybę pasijusti svarbiais. Ačiū tėveliams už bendrystę!

 

Kauno lopšelio-darželio „Tukas” mokytoja Saulė Žibienė

Kauno lopšelio-darželio „Tukas” direktorės pavaduotoja ugdymui Aistė Dudavičienė

Kiti įrašai