Geroji patirtis
2021 m. birželio 08 d.
Vilniaus Volungės darželio-mokyklos „Bitučių“ grupės tvarus projektas
Vilniaus Volungės darželyje mokykloje „Bitučių“ grupėje smagios ir ugdančios veiklos niekada netrūksta. Atsakingas požiūris į mus supančią švarią ir saugią aplinką vis labiau „skiepijamas“ vaikuose. Visus mokslo metus „Bitučių“ grupėje vyko pažintinis ir praktinis pačių vaikų suvokimo skatinimas, kodėl verta nebereikalingą daiktą ar priemonę panaudoti dar kartą, o jei jau visi resursai išnaudoti, lieka tik išmesti į tinkamą rūšiavimo šiukšliadėžę.
Grupėje ugdytiniams pasiekiamoje ir matomoje vietoje stovi trys rūšiavimo šiukšliadėžės/konteineriai: plastikui, metalui ir popieriui bei mišrioms atliekoms. Ugdanti ir skatinanti atsakingai rūšiuoti, veikla bus tęsiama ir toliau. Tvarus projektas „Rūšiuoju – vadinasi galvoju“ vyko, vyksta ir vyks ne tik ugdymo įstaigos aplinkoje, bet ir už jos ribų pasitelkiant tėvelius, senelius.



Vainikuojant ir įtvirtinant šių metų pasmingą veiklą, grupėje organizavome renginį „Mažųjų dizainerių madų šou“, kuriame iškilmingai pasirodė vaikai. Pačių mažųjų dizainerių sukurtų drabužių ir aksesuarų demonstravimas prasidėjo žengiant raudonu kilimu. Kiekvienas dalyvis gavo vertingą prizą, kurį skyrė VŠĮ „Žaliasis taškas“. Šiuo karantino laikotarpiu, dėl epidemijos, dalis vaikų ugdomi namų aplinkoje. Didžiuojamės taip pat ir „Bitutėmis“, esančiomis namuose, kurios prisideda prie tvarios idėjos bei atsakingai surenka šiukšles, „paklydusias“ miškuose, kuria drabužėlius iš antrinių žaliavų ir dalyvauja reikšminguose viešosiose akcijose „Darom“.
Tikime, kad pradėjus nuo savęs ir rodant tinkamą pavyzdį, prisidedant ugdymo įstaigoms ir, žinoma, bendradarbiaujant su tėveliais ir seneliais, galima prisidėti prie švarios aplinkos kūrimo.

Vida Biveinienė,
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja
Kiti įrašai
Edukacinis bankas
Ugdomoji priemonė „Nertas arbatinukas – žalias Lietuvos namukas“
Kauno lopšelio-darželio „Linelis“ „Pelėdžiukų“ grupės mokytoja Dalia Tumėnienė sukūrė ugdomąją priemonę, kuri apkeliavo ir tebekeliauja po daug įstaigų. Tumėnienė drauge su Kauno lopšelių-darželių „Linelis“, „Svirnelis“, Utenos lopšelio-darželio „Želmenėlis“ bendruomenėmis rinko... Skaityti daugiau
Naujienos
Kaip vaikams ir paaugliams padėti pamilti knygas: ekspertai dalijasi patarimais
Kaip šiuolaikiniame ekranų pasaulyje užauginti knygas mėgstantį vaiką? Šis klausimas rūpi ne tik tėvams ir mokytojams, bet ir kultūros bendruomenei. „Metų knygos rinkimų 2025“ Vaikų ir paauglių knygų kategorijos komisija... Skaityti daugiau