Mobilumo mokymosi tikslais projektas Italijoje | Pedagogas.lt

Mobilumo mokymosi tikslais projektas Italijoje

Geroji patirtis

2023 m. gegužės 04 d.

Mobilumo mokymosi tikslais projektas Italijoje

Dalintis

Image

Šių metų vasario 26 – kovo 28 dienomis mūsų mokyklos dažytojų tinkuotojų padėjėjų modulinės programos 8 mokiniai su mokytojomis atliko praktiką pagal „Erasmus+“ programą asmenų mobilumas mokymosi tikslais globos namuose „Comunita educativa Peter Pan“ ir viešbutyje „Revablu“, Italijoje. 

Mes, profesijos mokytojos metodininkė Virginija Auksorė ir profesijos mokytoja ekspertė Genovaitė Riabčukienė, labai džiaugiamės, kad buvome atrinktos į keturių savaičių Mobilumo projektą Italijoje, Rodi Garganico, lydinčiaisiais asmenimis. Kiekviena savo komandoje turėjome po keturis dažytojo tinkuotojo padėjėjo programos mokinius. 

Mokiniams kiekvienos dienos užduotys buvo skiriamos darbo grandyse. Jie atliko vidaus patalpų sienų paruošimo dažymui, taip pat buvo atnaujinamas ir  Comunita educativa Peter Pan globos namų fasadas. 

Projekto metu mes ne  tik dirbome tobulindami įgūdžius, bet ir turėjome pažintinių kultūrinių ekskursijų Garganico regione. Aplankėme Grotą  Monte Sant Angelo ir Padro Pio bažnyčią, kuri buvo pastatyta Padro Pio kapucinų vienuolio iniciatyva, o šiuo metu šioje vietoje yra didžiausias Garganico regiono  gydymo kompleksas. Garganico regione aplankėme šiuos miestus: Vjeste, Vico del Gargano, Peskiči, Lesiną, San Severą, Fodžą.

Maitinomės įvairiais skaniais patiekalais, kuriuos mums gamino restorano šefas Vinčenco. Įvairios pastos, risoto, gausybė jūros gėrybių patiekalų mus stebino ir žavėjo.

Gyvendami Italijoje, šventėme Kovo 11-ają - Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo dieną. Šventėme ne vien tik Valstybines šventes, bet ir mokinių gimtadienius, valgydami labai skanius tortus.

Paskutinę savaitę ir mums, mokytojoms, teko parodyti savo profesinę kompetenciją: padaryti kiekvienoje suremontuotoje  patalpoje po dekoraciją. Gvildenome kūrybines mintis ir, pasitelkusios išmintį, darbo patirtį, maišydamos dažus ir išgaudamos vis naujus tonus bei spalvas, sukūrėme dekoracijas visose nurodytose patalpose. Mokytoja Virginija piešė drugelius, gėles, burbulus bei  natiurmortą virtuvės patalpoje.

Dalyvavusių projekte mokinių darbais buvo labai patenkinti įmonės, kurioje vyko stažuotė, vadovai Mindaugas Lučka ir Rosa Fiscarelli. Jie gyrė mokinius už kokybiškai ir greitai atliktus darbus.

Buvome labai užimti dirbdami ir besidžiaugdami smaragdine Adrijos jūra. Nepastebėjome, kaip greitai bėgo laikas  ir kovo 28 dienos paryčiui mes iš Bario oro uosto išskridome namo, į Kauną.

Galiu paminėti pridėtinę vertę dalyvaujant šiame projekte. Mokiniai patenkinti projekte jiems skirtais ir atliktais darbais. Išdažytos patalpos, atnaujintas fasadas, paruošta ir nudažyta tvora. Projekto dalyviai patobulino savo profesijos- dažytojo tinkuotojo kompetencijas, pagilino ir įtvirtino medžiagų mokslo žinias. Projekto edukacinė nauda tiek kultūrinė, tiek visapusiška. Projekte dalyvavusieji mokiniai kiekvieną dieną gaudavo aptartas, išaiškintas užduotis su tikslais ir uždaviniais. Pavyzdžiui: paruošti vertikalią sieną dažymui. Šios užduoties tikslas reikalauja atlikti ne vieną uždavinį: pasirinkti įrankius, pasirinkti medžiagas, užtaisyti įtrūkimus, nugruntuoti, išlyginti paviršių. Darbo pabaigoje sutvarkyti įrankius, medžiagas, sutvarkyti darbo vietas.

Tokie uždaviniai mokiniams žinomi, nes jie juos atlieka mokydamiesi Kauno technologijų mokymo centro Socialinių paslaugų skyriuje. Na, projekto metu darbo vietos kitos, darbo aplinka, pati kultūra kitokia. Mokiniai-projekto dalyviai yra SUP .

Mes džiaugiamės, kad ugdome ir edukuojame mokinius, kurie, svarbiausiai, nori mokytis ir išmokti specialybės, yra nuovokūs, orientuoti ir atsakingi ir suprantantys darbo vertę. Visi mokiniai buvo įvertinti geriausiais balais ir gavo sertifikatus, bet europass.

Norime pakviesti visus Lietuvos mokytojus dalyvauti projektuose su SUP ir ne tik mokiniais ir suteikti galimybę priimti ir patirtis naujus iššūkius.

 

 

Profesijos mokytojos: mokytoja metodininkė Virginija Auksorė ir mokytoja ekspertė Genovaitė Riabčukienė

 

Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.


Kiti mokymai