Nijolė Narmontaitė į savo mylimiausios auklėtojos klasę įvairių švenčių proga įsiverždavo grodama akordeonu | Pedagogas.lt

Nijolė Narmontaitė į savo mylimiausios auklėtojos klasę įvairių švenčių proga įsiverždavo grodama akordeonu

Naujienos

2024 m. sausio 05 d.

Nijolė Narmontaitė į savo mylimiausios auklėtojos klasę įvairių švenčių proga įsiverždavo grodama akordeonu

Dalintis

Image

Jau šį šeštadienį, sausio 6 d., LRT PLIUS eteryje startuoja dokumentikos ciklas „Mano mokytojas“. Pirmoje laidoje - pažintis su aktorės ir rašytojos Nijolės Narmontaitės mylimiausia auklėtoja Aldona Juškiene.

Dokumentikos ciklas „Mano mokytojas“ – tai jaudinanti kelionė į mokytojo ir buvusių mokinių praeitį bei kartu išgyventas istorijas, kuomet mokiniai žengė savo pirmuosius žingsnius brandaus gyvenimo link. Tai istorijos apie Lietuvos „kultinius“ mokytojus, kurie ugdė, auklėjo, perdavė mokiniams kompetencijas ir slapčiausias profesines patirtis, o jų mokiniai rinkosi skirtingus karjeros vingius. Kas tie „nematomi žmonės“, kūrę ir vis dar kuriantys dabartinę Lietuvą? Kam turime pasakyti „ačiū“?

Dokumentinio ciklo režisierei Giedrei Genevičiūtei ir prodiuseriui Arnui Vosyliui tai jau ne pirmas darbas, susijęs su mokslo tema Lietuvoje. Jie kūrė laidas „Mokslo ritmu“, „Renkuosi studijuoti“, „Lietuvos mokyklos“, o praėjusių metų rudenį iš Helsinkio tarptautinio edukacinių filmų festivalio (HEFFI) parsivežė apdovanojimą už dokumentinį filmą apie Lietuvos mokslininkų išradimus „Ateities istorija. Lietuva“, kuris laimėjo „Ypatingo dokumentinio filmo“ kategorijoje.

Pirmosios laidos kūrėjai apsilankė Žemaitijoje ir svečiavosi pas Telšių „Džiugo“ gimnazijos ilgametę vokiečių kalbos mokytoją Aldoną Juškienę, kuri vidurinę mokyklą baigė Žemaičių Kalvarijoje, o mokytoja Telšiuose pradirbo net 46 metus. Čia Aldona sukūrė šeimą, su vyru užaugino du vaikus ir dalijosi meile ne tik su savo šeima, bet ir su visais auklėtiniais.

„Aš buvau kaimo vaikas ir tais sovietiniais laikais žinojau tik dvi specialybes – mokytojo ir gydytojo. Be galo norėjau mokytis, nes turėjau labai gerus tėvus, kurie tam sudarė visas sąlygas net ir kaime. Nusprendžiau, kad labai norėčiau mokyti užsienio kalbos ir ta mintis manęs nepaleido. Ir aš pataikiau“, – prisiminimais dalinsis mokytoja.

Gandai apie neeilinę mokytoją, kuri sugeba būti ir autoritetu, ir draugu vienu metu, greitai pasklido po Telšius. Aldona Juškienė ilgainiui tapo vaikų svajonių mokytoja, kuri per penkis dešimtmečius nė karto nesuabejojo pasirinktu profesiniu keliu.

„Aš į mokyklą eidavau kaip į šventę. Visus tuos metus buvau laiminga, nes atrodė, jog man paskiria tik geriausius vaikus. Ir dabar žinau, kodėl man taip atrodė – aš tiesiog labai visus mylėjau“, – pasakos mokytoja.

Buvusi Aldonos Juškienės mokinė, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Silva Juknienė, jau mokykloje žinojo, kad rinksis medikės kelią. Po studijų sugrįžusi į Telšius, ji įkūrė reabilitacijos skyrių, kuriam vadovauja ir šiandien, o mokytos Aldonos Juškienės suteiktos vokiečių kalbos žinios jai tapo esminiu įrankiu, siekiant savo svajonių.

„Myliu šią mokytoją jau beveik 50 metų. Tarybinėj mokykloj, kai viskas buvo labai griežta ir nuasmeninta, kad mokytojas vadintų vaikus vardais - buvo neįsivaizduojamas dalykas. Buvome labai mylimi. Ji niekada nebuvo griežta, nepamenu, kad būtų dėl ko nors užpykusi“, – savo mokytoją prisimins gydytoja.

Aldonai Juškienei teko mokyti ir garsią Lietuvos aktorę bei rašytoją Nijolę Narmontaitę, kuriai jau mokyklos suole buvo aišku, kad vienintelis jos kelias – aktorystė. Laidoje ji pasidalins istorija apie mokytojai suorganizuotą nepamirštamą gimtadienio siurprizą.

„Aš galėdavau bet kada pamokos metu įsiveržti grodama akordeonu į klasę ir ji priimdavo tai, kaip didžiausią šventę. Man ji buvo kaip draugė“, – jausmingus prisiminimus pasakos Nijolė Narmontaitė.

Klasės auklėtoja ypatingais momentais visada būdavo šalia ir saugodavo savo auklėtinius nuo pačių įvairiausių pavojų. Laidos pabaigoje Nijolė Narmontaitė ne tik papasakos apie mokyklos išdaigas, bet ir dar kartą nustebins mokytoją Aldoną.

„Reikia vaiką mylėti, net jeigu jis yra blogiausias, net jeigu ne iš karto pavyksta.  Tikrai verta surasti kelią į jo širdį ir tada jis jau yra tavo“, – mokytojavimo sėkmės paslaptimi dalinsis mokytoja.

Laidos mecenatas: advokatų kontora Glimstedt.

Rėmėjas: Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Žiūrėkite dokumentinę laidą „Mano mokytojas“ jau šį šeštadienį 16:30 per LRT PLIUS.

 

Kiti mokymai